Veselam
Ārstēšana

RSU piekto reizi notiks Latvijas Reto slimību konference 0

Publicitātes foto

Piektdien, 9. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks jau piektā Latvijas Reto slimību konference, kuru organizē Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija (LRSSA) un RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedra. Konferencē aicināti piedalīties ģimenes ārsti un citi speciālisti, kā arī medicīnas un veselības aprūpes studenti, lai gūtu teorētiskas un praktiskas zināšanas par retajām slimībām, to diagnostiku un ārstēšanas iespējām.

“Tā kā Latvijā arvien vairāk pieaug iespējas atpazīt retās slimības, tad proporcionāli kāpj arī reģistrēto pacientu skaits. Tāpēc ir svarīgi izglītot mediķus, lai retās slimības atpazītu un laicīgi uzsāktu pacientu ārstēšanu,” uzsver LRSSA vadītājs un RSU docētājs Andris Skride. “Esam gandarīti, ka kopš LRSSA dibināšanas 2016. gadā sadarbībā ar RSU notikušas jau vairākas konferences un ir ievērojami augusi mediķu, kā arī sabiedrības informētība ar retajām slimībām”.

Speciālisti konferencē iepazīsies ar situāciju reto slimību diagnostikā un izplatībā Latvijā, kā arī apskatīs klīniskos gadījumus tādām retām slimībām kā tuberozā skleroze, retie endokrīnie audzēji, horionkarcinoma galvas smadzenēs, plaušu hipertensija, antifosfolipīdu sindroms, imūna trombocitopēnija, Leflēra endokardīts u.c.

Saistītie raksti

Retās slimības ir dzīvību apdraudošas vai hroniski novājinošas slimības, un bieži vien netiek atpazītas. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem apmēram katrs 15. planētas iedzīvotājs sirgst ar kādu reto slimību, kas pasaulē kopumā sastāda 400 miljonus cilvēku, no kuriem apmēram 30 miljonu dzīvo Eiropā un 25 miljonu ASV. 80 % reto slimību ir ģenētiskas izcelsmes, bet pārējās ir reti sastopami ļaundabīgo audzēju veidi, autoimūnās slimības, iedzimtas malformācijas, toksiskas un infekcijas slimības.

Latvijas piektā Reto slimību konference notiks piektdien, 9. novembrī, RSU aulā Dzirciema ielā 16 no plkst. 14.00 līdz 18.00. Dalība konferencē ir bez maksas, darba valoda – latviešu. Pieteikšanās un vairāk informācijas RSU mājaslapā.

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Valsts lielākajā daļā valda viegls sals; vietām apledojuši ceļi
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Māra Libeka: “Necepieties”, viss būs kārtībā!
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Breksita cīņas turpinās
1 stunda