Veselam
Ārstēšana

RSU piekto reizi notiks Latvijas Reto slimību konference 0

Publicitātes foto

Piektdien, 9. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks jau piektā Latvijas Reto slimību konference, kuru organizē Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija (LRSSA) un RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedra. Konferencē aicināti piedalīties ģimenes ārsti un citi speciālisti, kā arī medicīnas un veselības aprūpes studenti, lai gūtu teorētiskas un praktiskas zināšanas par retajām slimībām, to diagnostiku un ārstēšanas iespējām.

“Tā kā Latvijā arvien vairāk pieaug iespējas atpazīt retās slimības, tad proporcionāli kāpj arī reģistrēto pacientu skaits. Tāpēc ir svarīgi izglītot mediķus, lai retās slimības atpazītu un laicīgi uzsāktu pacientu ārstēšanu,” uzsver LRSSA vadītājs un RSU docētājs Andris Skride. “Esam gandarīti, ka kopš LRSSA dibināšanas 2016. gadā sadarbībā ar RSU notikušas jau vairākas konferences un ir ievērojami augusi mediķu, kā arī sabiedrības informētība ar retajām slimībām”.

Speciālisti konferencē iepazīsies ar situāciju reto slimību diagnostikā un izplatībā Latvijā, kā arī apskatīs klīniskos gadījumus tādām retām slimībām kā tuberozā skleroze, retie endokrīnie audzēji, horionkarcinoma galvas smadzenēs, plaušu hipertensija, antifosfolipīdu sindroms, imūna trombocitopēnija, Leflēra endokardīts u.c.

Saistītie raksti

Retās slimības ir dzīvību apdraudošas vai hroniski novājinošas slimības, un bieži vien netiek atpazītas. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem apmēram katrs 15. planētas iedzīvotājs sirgst ar kādu reto slimību, kas pasaulē kopumā sastāda 400 miljonus cilvēku, no kuriem apmēram 30 miljonu dzīvo Eiropā un 25 miljonu ASV. 80 % reto slimību ir ģenētiskas izcelsmes, bet pārējās ir reti sastopami ļaundabīgo audzēju veidi, autoimūnās slimības, iedzimtas malformācijas, toksiskas un infekcijas slimības.

Latvijas piektā Reto slimību konference notiks piektdien, 9. novembrī, RSU aulā Dzirciema ielā 16 no plkst. 14.00 līdz 18.00. Dalība konferencē ir bez maksas, darba valoda – latviešu. Pieteikšanās un vairāk informācijas RSU mājaslapā.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
21 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas