Veselam
Dzīvesveids

“Rimi Latvia” aprīkojis hipermārketus ar “dzīvības glābšanas” ierīcēm0

Foto: Pixabay

Mazumtirgotājs “Rimi Latvia” aprīkojis hipermārketus ar defibrilatoriem jeb “dzīvības glābšanas” ierīcēm, informēja “Rimi Latvia” pārstāve Regīna Ikala.

Viņa uzsvēra, ka pērn Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) reģistrējis 279 izsaukumus pie pacientiem, kuriem sabiedriskā vietā apstājusies sirdsdarbība un bijusi nepieciešamība veikt atdzīvināšanas pasākumus. Šādos gadījumos līdzcilvēku iesaiste ir ļoti svarīga, jo tās ir situācijas, kad izšķirošas ir pirmās minūtes un tūlītēja pirmās palīdzības sniegšana dod lielākas iespējas glābt cilvēka dzīvību.

Ikala atzīmēja, ka to apliecina arī nesen publiskajā telpā plašu rezonansi guvušais gadījums, kad “Rimi” darbinieka ātra reaģēšana un savlaicīga iesaiste atdzīvināšanas pasākumos lielveikalā ļāva glābt dzīvību kādai sievietei.

Viņa norādīja – lai arī Latvijas likumdošanā nav noteikta obligāta defibrilatoru uzstādīšana sabiedriskās vietās, kopš novembra vidus visos “Rimi” hipermārketu informācijas centros ir pieejami ārējie automātiskie defibrilatori, kurus nepieciešamības gadījumos varēs izmantot un pirmo palīdzību sniegt gan “Rimi” darbinieki, gan lielveikalu apmeklētāji.

Pēc Ikalas paustā, šādu atdzīvināšanas ierīču izvietošana sabiedriskās vietās ir ierasta prakse daudzviet pasaulē, un tas ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem gadījumos, kad cilvēkam ārpus slimnīcas apstājusies asinsrite un primāri ir defibrilējams sirds ritms.

Defibrilatoru praktiskais paraugdemonstrējums notiks trešdien, 20.novembrī, plkst.12 “Rimi Ozols” veikalā pie informācijas centra, Mazā Rencēnu ielā 1, Rīgā.

Defibrilatoru praktiskajā paraugdemonstrējumā piedalīsies “Rimi Latvia” valdes priekšsēdētājs Valdis Turlais, “Rimi Latvia” hipermārketu tīkla direktors Gatis Pakalnieks, “Rimi” hipermārketa “Biķernieki” noliktavas vadītājs Emīls Ohņevskis, kā arī NMPD neatliekamās medicīnas ārsta palīgs Ervīns Šmatčenko.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Veselam
Iedzīvotāji sniedz viedokli, kur meklēt papildu 60 miljonus mediķu algām 1
13 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Vai ar tavu vairogdziedzeri viss kārtībā?
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Ieva Cipruse: “Tas ir normāli, ka apgarota mātišķā mīlestība neatnāk uzreiz!”
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām
13 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš secinājis, ka pēdējā laika notikumi liek apšaubīt Rīgas domes rīcībspēju
2 stundas
MM
Mečislavs Maculēvičs
Ekonomika
Mečislavs Maculēvičs: Darba tirgus potenciāls – darbinieki 50+
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Policijas reidā atklāj ar cik drausmīgi nodilušām riepām brauc kurzemnieki 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai
1 stunda