Veselam
Ārstēšana

RSU atbalsta Sociālās integrācijas valsts aģentūras nodošanu augstskolas pārziņā0

Foto: Dmytro Zinkevytch/Shutterstock

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) atbalsta Labklājības ministrijas (LM) iniciatīvu nodot Sociālās integrācijas valsts aģentūru (SIVA) universitātes pārziņā, sacīja RSU mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa.

“Jau pērnvasar RSU noslēdza sadarbības līgumu ar SIVA, lai kopīgi risinātu jautājumu par profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstību, iesaistot gan SIVA praktiķus, gan RSU akadēmisko un zinātnisko personālu. Šī sadarbība paredz gan studējošo un docētāju mobilitāti, gan aktivitātes zinātnes jomā, kā arī kopīgu studiju programmu īstenošanu,” skaidroja Gediņa.

SIVA struktūrā ietilpst Jūrmalas profesionālā vidusskola un SIVA koledža, ar kurām universitāte jau sadarbojas savstarpējo prakšu nodrošināšanā.

Gediņa stāstīja, ka augstskolai ir profesionālā, akadēmiskā un pētnieciskā kapacitāte, lai pilnveidotu aģentūrai uzstādīto mērķu sasniegšanu. “Patlaban RSU sadarbībā ar SIVA un Veselības ministriju strādā LM izveidotā darba grupā pie tālākajiem attīstības scenārijiem, kas paredzētu šīs sadarbības padziļināšanu. Pēc LM aicinājuma strādājam pie detalizācijas, taču SIVA infrastruktūras uzturēšanas vajadzības vēl detalizēti nav izvērtētas,” pauda RSU pārstāve.

RSU jau ir pieredze sadarbībai ar koledžām, piemēram, ar RSU Sarkanā Krusta koledžu un RSU Liepājas filiāli, kas iepriekš bija Liepājas medicīnas koledža. Abpusējās sadarbības ietvaros organizācijas viena otru ir papildinājušas ar zināšanām un studijām nepieciešamo infrastruktūru – koledžās ir pieaudzis studējošo skaits, studiju kvalitāte un docētājiem uzlabojušās profesionālās izaugsmes iespējas, skaidroja Gediņa.

Jau ziņots, ka labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) aģentūrai sacīja, ka SIVA varētu nodot RSU pārziņā.

Viņa informēja, ka tikusies ar RSU vadību un pārrunājusi jautājumus saistībā ar iespējamo SIVA pārņemšanu. Līdz šim runāts par rehabilitācijas centra un abu izglītības iestāžu – Jūrmalas profesionālās vidusskolas un koledžas – pārņemšanu.

Petraviča skaidroja, ka LM trūkst līdzekļu, lai nodrošinātu rehabilitācijas un izglītības pakalpojumu kvalitāti. “Ja mums šo papildu līdzekļu nav, ir tīri bezjēdzīgi to vilkt un stiept, kamēr viss virzās uz sabrukšanu,” pauda ministre, kura uzskata, ka gan rehabilitācijas centra, gan izglītības iestāžu stāvoklis ir “žēlīgs”.

Viņa lūgusi RSU vadībai piedāvāt savu biznesa plānu, jo Petraviča pirms iestādes atdošanas vēlas pārliecināties, ka universitāte gatava ieguldīt SIVA darbības uzlabošanāi. Ministre atzina, ka problēmu iestādei ir daudz, jo pēdējos gados investēts tajā neesot un uzlabojumi galvenokārt notikuši pēc pašas iestādes iniciatīvas.

Petraviča piebilda, ka, veicot SIVA baseina remontu, atklājusies virkne problēmu, kuru risināšanai nepieciešams vairāk līdzekļu, nekā sākotnēji lēsts.

Vēl ministre piebilda, ka RSU nepieciešams arī akcepts no Veselības ministrijas.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Kendama, velosipēds vai batuts – kas rada biežākās traumas mūsu bērniem?
16 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Latvānis dabas takās un degšķidrums uz oglēm! Kā palīdzēt, ja piknikā gūts apdegums?
17 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Izārstēšu vēzi ar vienu rokas pieskārienu!” Kā atpazīt viltus dziednieku?
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
4 stundas