Veselam
Dzīvesveids

RSU rīkos konferenci mediķiem par možumu gadu garumā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Karīna Miezāja

Sestdien, 2. novembrī, Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks konference “Medicīniski akadēmiska pieeja skaistumam un možumam gadu garumā” par aktuāliem dzīves kvalitātes saglabāšanas un uzlabošanas, estētisku un fizisku vēlmju īstenošanas un vēlamu fizioloģisku iespēju paildzināšanas jautājumiem, kurus risina profesionālā medicīna, tostarp estētiskās medicīnas un sporta ārsti, stomatologi, neirofiziologi, fizioterapeiti, dietologi, farmaceiti un citi mediķi.

Konference paredzēta veselības aprūpes speciālistiem, un, ņemot vērā plašo interesi, mediķi tās saturam varēs sekot līdzi arī tiešraidē, kas tiks nodrošināta Latvijas lielo pilsētu slimnīcās. Patlaban jau pasākumam pieteikušies vairāk nekā 1000 interesentu, informē RSU pārstāvji.

“Reta ir tā reize, kad mēs, ārsti, varam pievērsties ne savu pacientu slimībām, bet tomēr medicīnai – aktuāliem dzīves kvalitātes saglabāšanas un uzlabošanas, estētisku un fizisku vēlmju īstenošanas un vēlamu fizioloģisku iespēju paildzināšanas jautājumiem, kurus risina profesionāla medicīna. Konferencē akcentēsim, informēsim un apspriedīsim, kā labi izskatīties un justies pašiem, lai varētu un gribētu strādāt ilgi un ražīgi, kas medicīnas jomā tuvākajā laikā būs ļoti nepieciešams cilvēkresursu trūkuma dēļ,” norāda pasākuma rīkotāja, RSU profesore Ludmila Vīksna.

Konferencē uzstāsies RSU profesori un pieredzējuši praktiķi, skatot tādas tēmas kā aktīvas vecumdienas, uzturs senioriem, estētiskās medicīnas piedāvājums, mūsdienīga zobu aizvietošana, skaistums un farmācija, seksuālā veselība gadu garumā, akūtu infekciju norises īpatnības senioriem, kā arī smadzeņu “mūžīgā jaunība”.

Kā norāda Vīksna, gūtās zināšanas ļaus pašiem saglabāt vai koriģēt savu ārējo veidolu, uzturēt možu prātu un vingru ķermeni tā, lai katra vēlmes sakristu ar individuālām iespējām, un nodot informāciju arī mūsu pacientiem, cerot ka visi mazāk slimos.

Rīgas Stradiņa universitāte ir Latvijas augstskolu reputācijas topa līdere un viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. Šo akadēmisko gadu RSU uzsāka vairāk nekā 9100 studentu, no kuriem aptuveni 25% ir ārvalstu studenti.

LA.lv