Veselam
Ārstēšana

RTU studente rada kreklu, kas palīdz saglabāt muguras veselību0


Pa kreisi Natālija Jermolajeva.
Pa kreisi Natālija Jermolajeva.
Foto: publicitātes

Balstoties pašas vajadzībās un izmantojot pieredzi modes biznesā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sniegtās zināšanas un pirmsinkubatora “IdeaLAB” atbalstu, RTU studente un uzņēmēja Natālija Jermolajeva attīsta biznesa ideju par stājas korekcijas kreklu ražošanu.

Ieguvusi maģistra grādu politoloģijā un izveidojusi apģērbu zīmolu “Owa”, Jermolajeva tagad studē bakalaura studiju programmā “Materiālu tehnoloģijas un dizains” RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtā.

Studijas viņa izvēlējusies, jo trūcis specifisku zināšanu izvēlētajā biznesa jomā. Jermolajeva novērtē, ka RTU var iegūt kā akadēmiskās, tā praktiskās zināšanas, turklāt universitāte ar dažādiem instrumentiem veicina jaunu produktu radīšanu un stiprina studentu uzņēmējspējas. Viens no instrumentiem ir RTU Dizaina fabrikas īstenotais biznesa pirmsinkubators “IdeaLAB”. Ar tā atbalstu Jermolajeva īsteno biznesa ideju par stājas korekcijas kreklu ražošanu “Correcty”.

Ap 40-50% pasaules iedzīvotāju pieaugušā vecumā ir stājas problēmas.

Tirgū ir pieejami dažādi palīglīdzekļi, taču tie nav ērti lietošanai ikdienā, atzīst RTU studente, kura veselības problēmu dēļ ir izmēģinājusi dažādus muguras atbalsta risinājumus.

“Šo produktu es primāri taisīju sev,” viņa saka par kreklu.

Tajā pēc noteiktas shēmas ir iestrādātas īpašas auduma joslas muguras, krūšu, lāpstiņu rajonā, tā mazinot krekla elastību, veicinot pareizas ķermeņa pozas ieņemšanu un stimulējot muskuļu atmiņu.

RTU «IdeaLAB» ir pirmsinkubācijas programma, kas apvieno jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus un mācībspēkus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai.
Foto: publicitātes

RTU “IdeaLAB” ir pirmsinkubācijas programma, kas apvieno jaunos un topošos uzņēmējus, mentorus un mācībspēkus, nodrošinot vidi un atbalstu agrīnā attīstības stadijā esošu biznesa ideju realizēšanai.

Agrīns atbalsts ir nepieciešams un citviet reti pieejams, saka RTU “IdeaLAB” vadītāja Liene Briede. Programma piedāvā apmācības, kouču un mentoru sesijas, finanšu un juristu konsultācijas, RTU Dizaina fabrikas tehnisko atbalstu, kā arī pēc nepieciešamības pirmo finansiālo atbalstu.

2018./2019. gada sezonā “IdeaLAB” inkubācijas programmu absolvēja 21 komanda. Programmas atbalsta fonds bija ap 20 tūkst. eiro. 2019./2020. studiju gadā programma tiks īstenota jaunā kvalitātē – dalībniekiem būs pieejamas stipendijas un finansējums idejas attīstībai, atklāj Briede.

Saistītie raksti

“IdeaLAB” būs daļa no RTU Studentu inovāciju grantu programmas*, kuras mērķis ir veicināt efektīvu inovācijas sistēmas darbību caur zināšanu, prasmju un kompetenču pārnesi starp industriju, universitātēm un pētniecības institūtiem, lai attīstītu uzņēmējspējas, izstrādātu jaunus un konkurētspējīgus produktus, dibinātu uzņēmumus.

Infografika: IdeaLAB

LA.lv