Veselam
Ārstēšana

Zems asinsspiediens? Pārliecinies, kādas zāles lieto paralēli0

Foto – Shutterstock

“Man ilgāku laiku ir pazemināts asinsspiediens –  abi rādītāji zem 100  mmHg. Vai tas ir normāli 60 gadu vecumā?” Viesturs Smiltenē

Atbild Rīgas Stradiņa universitātes Ģimenes medicīnas katedras vadītājs asociētais profesors Guntis Bahs: “Normāls ir tāds asinsspiediens, kas cilvēkam nodrošina vislabāko pašsajūtu, asinsriti un skābekļa apgādi visiem orgāniem. Par ideālu uzskata asinsspiedienu 120/80 mmHg, taču dažādi cilvēki var justies labi ar atšķirīgu asinsspiedienu.

Pats svarīgākais, kā regulāri pazeminātais asinsspiediens ietekmē pašsajūtu. Ja tā ir laba, visticamāk, nav pamata satraukumam.
Saistītie raksti

Taču, jūtot vājumu, reiboni, aukstus sviedrus vai citus simptomus, noteikti vajag doties pie ārsta, jo sirds, nervu sistēmas vai kādas citas veselības problēmas, piemēram, asins tilpuma samazināšanās kuņģa čūlas asiņošanas dēļ, var izpausties ļoti lēnām un pakāpeniski. Arī pēc pārciesta miokarda infarkta sirdī izveidojas rētas, tā nevar sarauties pilnvērtīgi un uzturēt pietiekami augstu asinsspiedienu, tādēļ tas lēnām pazeminās un attīstās sirds mazspēja.

Visbiežākais pazemināta asinsspiediena iemesls ir nepareizas to pazeminošo medikamentu devas lietošana vai ja pacients ārstējas pats, paralēli lietojot vēl kādas zāles. Asinsspiedienu var arī pazemināt asinsvadus paplašinošie un urīndzenošie līdzekļi.”

LA.lv