Veselam
Ārstēšana

Saeimā spriedīs par atbalstu ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti0

Foto: Goldsithney/Shutterstock

Pirmdien, 2. decembrī, ikgadējā diskusijā “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti” tiks spriests par jautājumiem, kas aktuāli ģimenēm, kurās aug bērni ar invaliditāti, tostarp par iekļaujošu izglītību un nepieciešamo atbalstu, informē parlamenta Preses dienests.

Pasākumu rīko Saeimas Sociālo un darba lietu komisija un cilvēkus ar invaliditāti pārstāvošā sadarbības organizācija “Sustento”, atzīmējot Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti.

Diskusiju atklās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) un klātesošos uzrunās arī labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV), veselības ministre Ilze Viņķele (AP) un “Sustento” valdes priekšsēdētāja Gunta Anča. Pasākuma ieskaņā paredzēta mākslinieka Mareka Odumiņa gleznu izstādes atklāšana.

Diskusijas dalībnieki spriedīs par iekļaujošo izglītību, pārrunājot jautājumus par tās pieejamību, marginalizācijas riskiem vispārējās izglītības sistēmā, tehniskajiem palīglīdzekļiem un asistentiem.

Tāpat diskusijas dalībnieki spriedīs par atbalstu ģimenei, pārrunājot tādus jautājumus kā partnerattiecību stabilitāte, ekonomiskā aktivitāte, resursu pieejamība, ģimenes, kurā aug bērns ar īpašām vajadzībām, stigmatizācija, deinstitucionalizācija.

Saistītie raksti

Diskusija notiks Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēžu zālē, Jēkaba ielā 6/8, 207.telpā, un tā sāksies plkst.11. Konferencei interesenti varēs sekot līdzi arī tiešraidē Saeimas mājaslapā www.saeima.lv, un tai būs nodrošināts arī surdotulkojums.

Latvijas parlamentā diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, atzīmējot 3.decembri – Starptautisko dienu cilvēkiem ar invaliditāti -, tiek rīkota kopš 2010.gada.

LA.lv