Veselam
Ārstēšana

No 21. marta sāks pierakstīt uz izmeklējumiem Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā0

Foto – Valdis Semjonovs

No pirmdienas, 21. marta, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā varēs pierakstīties uz valsts apmaksātajiem ambulatorajiem diagnostiskās radioloģijas izmeklējumiem līdz pat gada beigām. Šim nolūkam slimnīcai piešķirts papildu finansējums.

Uz radioloģisko izmeklēšanu gan klātienē, gan pa telefonu un elektroniski var pieteikties no plkst. 8. līdz 18. Tā kā tiek prognozēts liels ienākušo elektronisko pieteikumu skaits (pirmajā dienā, kad tika atvērts pieraksts uz konsultācijām, slimnīca saņēma 2000 elektronisko pieteikumu), laiks, kas nepieciešams to apstrādei, var ievērojami pieaugt.

Lai pieraksts noritētu raiti, jau laikus jāsagatavo ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums un personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Piesakoties pa tālruni vai elektroniski, precīzi jāmin nepieciešamā izmeklējuma nosaukums, kā arī ārsta, kas pacientu uz to nosūtījis, vārds, uzvārds un medicīnas iestādes nosaukums. Der atcerēties, ka bez ārsta nosūtījuma uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem pierakstīties nevar.

Slimnīcas vadītāja Anita Slokenberga aicina pacientus nesteigties un nedrūzmēties pie slimnīcas jau pašā rīta agrumā: “Satraukumam nav pamata, jo esam saņēmuši papildu kvotas, turklāt pieraksts tiek atvērts līdz gada beigām, kas nozīmē, ka uz valsts apmaksātajiem diagnostiskās radioloģijas izmeklējumiem būs iespēja pieteikties ne tikai 21. martā vien, bet arī turpmāk.”

Saistītie raksti
LA.lv