Veselam
Bērni

IESKATIES: Kā tiek saņemti ziedotie televizori bērnu slimnīcai. Viņi varēs redzēt svētkus!0

Publicitātes foto

Latvijas spilgtākais kultūras notikums – Dziesmu un deju svētki – jau gadu desmitiem vieno tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, gan tos, kuru balsis izskan kopīgās dziesmās un soļi – dejās, gan tos, kuri ar lepnumu seko līdzi svētku norisei. Pateicoties lielveikalu tīkla Rimi Latvia pircēju veiktajiem ziedojumiem, šogad Dziesmu un deju svētkiem līdzi just varēs arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīca (BKUS) mazie pacienti, viņu vecāki un slimnīcas personāls.

No Rimi veidotās speciālās svētku produktu līnijas “Mēs esam kopā no visas sirds” tika vākti līdzekļi trīs centu apmērā no katra pirkuma. Tas ļāva iegādāties divdesmit astoņus televizorus, kas tiks uzstādīti dažādās slimnīcas nodaļās, lai svētkus sajustu arī tie pacienti, kuriem atveseļošanās posms būs jāpavada palātās.

“Dziesmu un deju svētki ir priecīgs un pacilājošs notikums visiem Latvijas iedzīvotājiem. Mums līdz šim, esot slimnīcā, ir sanācis tikai epizodiski pieslēgties svētkiem, jo mazie pacienti un rūpes par tiem ir mūsu prioritāte. Mēs, jau uzsākot kampaņu gada sākumā, jutāmies pagodināti, jo šī iespēja, it kā caur vienkāršu lietu – televizoriem, tomēr ļaus piedzīvot svētkus gan mazajiem, gan lielajiem, kas svētku laikā būs slimnīcā,” ar pārliecību stāsta Inita Stūre-Stūriņa, BKUS virsmāsa.

No ziedojumiem sarūpētie televizori tiks izvietoti dažādās slimnīcas nodaļās, tostarp Infektoloģijas nodaļā, kurā bērni drīkst uzturēties tikai pa vienam, un palātās, kurās traumu dēļ bērni nevar nokļūt līdz rotaļlietu istabai, kur šādi televizori jau ir. Tos slimnīcas iemītnieki aktīvi varēs izmantot Dziesmu un deju svētku laikā, kad tiks translēts svētku tradicionālais gājiens un koncerta programmas.

“Dziesmu un deju svētku ienešana slimnīcā ir lielisks veids, kā noslēgt mūsu vēstniecību stāstu, ko esam piedzīvojuši visos Latvijas novados. Mēs ticam, ka šis īpašais simtgades notikums ir jāspēj piedzīvot ikvienam, tāpēc pateicamies visiem, kas līdzdarbojošies, lai visi Latvijas iedzīvotāji svētkos būtu kopā no visas sirds,” stāsta Rimi Latvia sabiedrisko attiecību vadītāja Dace Preisa.

Lai atzīmētu svētku ienākšanu BKUS, vēstniecības atklāšanā tika pasniegta Dziesmu un deju svētku kūka, kuras recepti īpaši svētkiem radījusi Rimi Gardēde Liene Zemīte. Savukārt, lai ieskandinātu visā svētkus slimnīcas teritorijā, folkloras kopa “Grodi” gan sadziedājās, gan veda bērnus rotaļās.

Galerijas nosaukums
LA.lv