Veselam
Ārstēšana

Sāpes spriedzes brīžos: kā sev palīdzēt1

Foto – Shutterstock

“Man bieži sāp galva – it īpaši uztraucoties, ja apkārt ir lielāks troksnis un kad intensīvi strādāju. Negribu lietot ķīmiskas zāles. Kā varētu palīdzēt citādi – ar dabiskiem līdzekļiem?” Baiba Kuldīgā

Atbild neiroloģe San­dra Vestermane: “Ja galvassāpes rodas uztraukuma un spriedzes brīžos, ilgstoši strādājot pie datora un piepūlot redzi, visticamāk, to iemesls ir muskuļu sasprindzinājums mugurkaula kakla un plecu daļā. Palīdzēs to atslābināšana. Lai, visu dienu pavadot pie datora, nerastos galvassāpes, ik pa laikam vajadzētu piecelties un izkustēties.

Gan fiziski, gan emocionāli atslābināties palīdz elpošanas vingrinājumi, dažādas relaksējošas procedūras, piemēram, masāža, silta duša vai vanna ar aromātiskām piedevām, kā arī nervu sistēmu nomierinošas zāļu tējas un augu preparāti. Tas viss problēmu neatrisinās tūlīt, taču palīdzēs profilaktiski ilgākā laika posmā.

Saistītie raksti

Ieteicams konsultēties ar fizioterapeitu, lai speciālists novērtē stāju, muskuļu stāvokli un ierāda nepieciešamos vingrojumus, no kuriem dažus var izpildīt, pat sēžot darbā pie datora. Veicot tos regulāri un zinot, kā atslābināt muskuļus, galvassāpes būs retākas un vieglākas vai pat izpaliks vispār.

Svarīgi pārbaudīt asinsspiedienu gan sāpju brīdī, gan tad, kad pašsajūta laba. Ja tas ir paaugstināts arī miera stāvoklī, kad galva nesāp, jāveic tālāki izmeklējumi.”

 

LA.lv