Veselam
Sekss

Sekss ar bijušo: zemūdens akmeņi, par kuriem būtu vērts padomāt0

Foto: Shutterstock

Ja esi nesen šķīrusies un radusies vēlme pēc seksa, “bijušais” var būt pievilcīga kandidatūra – jūs jau sen pazīstat viens otru un daudzas reizes esat bijuši tuvi. Bet vai ir vērts iet pa šo ceļu? Aizdomāties portālā Psychologies liek Keitija Meijere, ģimenes attiecību speciāliste.

Ja tāda doma ienākusi prātā, tātad tevi joprojām saista bijušais partneris.

Tomēr jāatceras, ka tas vairs nebūs sekss ar mīļoto. Tas būs tikai sekss.

Bez saistībām, pieķeršanās, mīlestības. Pirms mesties zināmajā atvarā, padomā, vai mirkļa vājums būs iespējamo seku vērts? Jebkura šķiršanās ir brūce. Un viena lieta, ja tu ieber tajā sāli, pavisam cita – ja sālstrauks ir partnera rokās. Par ko vajadzētu sev pajautāt, pirms atkal nonākt vienā gultā ar viņu?

1. Kurš bija šķiršanās iniciators?

Ja attiecības izbeidzās pēc viņa iniciatīvas, bet tu joprojām ciet, sekss ar bijušo pavisam noteikti nepalīdzēs pārdzīvot drāmu un doties dzīvē tālāk. Nespēja emocionāli distancēties kļūs par ceļu uz vēl lielākām ciešanām.

2. Kāpēc jūs izšķīrāties?

Ja problēmas bija tik nopietnas, ka tās noveda pie attiecību pārtraukšanas vai laulības šķiršanas, vai tu patiešām vēlies mīlēties ar viņu?

Cilvēks, kuru tu tagad iekāro, ir tas pats, ar kuru tu nolēmi vairs kopā nepavadīt nevienu dienu.

Nemierini sevi ar ilūziju, ka, dalot gultu ar viņu, tu atkal dalīsi ar viņu dzīvi.

3. Vai viņš satiekas vēl ar kādu citu?

Varbūt viņam jau ir jaunas attiecības vai bijuši pāris vienas nakts sakari? Tu domā, ka sekss būs drošs, jo tu viņu pazīsti, bet vai tiešām tu zini visu? Neaizmirsti par aizsardzības līdzekļiem.

4. Vai tu vēlies viņu aizmirst?

Ja atbilde ir “jā”, tad labāk nedomā par seksu ar viņu. Jo vairāk jūs komunicējat un jo tuvāka ir šī saskarsme, jo vairāk vietas viņš aizņemt tavā dzīvē, jo grūtāk ir sākt jaunu dzīvi vienai vai kopā ar citu cilvēku.

5. Cik tu cieni sevi?

Cilvēks, ar kuru tu nevēlējies pavadīt visu atlikušo mūžu vai kurš negribēja būt kopā ar tevi, visticamāk, nav tā vērts, lai būtu tavs partneris seksam bez saistībām. Un tu esi vairāk vērta, nekā būs par viņa fizisko vajadzību apmierināšanas objektu.

6. Uz ko tu ceri?

Ja pēc šķiršanās esi pabeigusi desmitiem seksa apmācības kursus un apguvusi vissatriecošākās erotiskās masāžas un citas metodes, tas neatgriezīs viņa mīlestību pret tevi. Lielākais, kas var notikt – viņš gribēs turpināt gulēt ar tevi, līdz iemīlēs kādu citu.

Saistītie raksti

Protams, ir situācijas, kad sekss būtu lieliska ideja. Piemēram, jūs pēc abpusējas vienošanās izšķīrāties miermīlīgi un bez skandāliem. Kāpēc ne? Vai abi pēc šķiršanās sapratāt, ka nevarat dzīvot viens bez otra, pārrunājāt visas problēmas un nolēmāt mēģināt vēlreiz.

Galvenais ir tas, ka jums vajadzētu būt godīgiem un saprast, vai jūsu cerības un mērķi sakrīt, pretējā gadījumā viens no jums cietīs.

LA.lv