Veselam
Sekss

Sekss trijatā: izdoma un realitāte 0

Foto – Fotolia/ olly

Tāda seksa iniciators absolūtā vairumā gadījumu ir vīrietis, stāsta psiholoģe Ļubova Belova.

Ko darīt sievietei, ja viņai piedāvā ko tādu?

Iespējams, ka neatklāšu nekādu Ameriku, ja teikšu: ja tev to piedāvā vīrietis pašā attiecību sākumā, tad vāc mantas un bēdz prom no viņa. Jā, jā, viņš ir tieši tāds, kā nosaukt viņu bija tava pirmā reakcija. Viņa prusaki galvā ir tā nobarojušies, ka viņš pat nemēģina tos uz laiku paslēpt, lai neatbaidītu savu laupījumu.

Diemžēl šādus mājienus un pēc tam uzstājīgus mēģinājumus pierunāt uz seksu trijatā pauž arī vīrieši pēc daudziem kopā pavadītiem gadiem. Tas ir grūtāks uzdevums, jo tu domāji, ka pazīsti savu vīru, biji pārliecināta par viņa jūtām pret tevi – un še tev, saņem!

Lai cik dīvaini nebūtu, ar visu šo piedāvājumu viņš joprojām var tevi mīlēt, dievināt un nevēlēties aiziet no tevis, bet… viņš tevi neiekāro.

Viņš redz tevī cīņas draugu, uzticamu biedru, gādīgu māti un vēl visu ko, bet ne sievieti, kuru vēlas seksuāli.

Es labprāt tevi iepriecinātu, iesakot ierastā mājas tērpa vietā uzvilkt ko erotisku, uzdejot striptīzu, un apsolīt, ka tad viņa kaisle atdzims. Diemžēl bieži vien ar to nepietiks, jo problēmas slēpjas dziļāk, viņa bērnībā.

Ikvienam šeit būs sava vēsture, taču, lai tu varētu iztēloties katastrofas mērogu, es minēšu uzskatāmu piemēru. Tava vīra māte redzēja zēnā uzlabotu viņas vīra versiju. Bērns auga, un viņa māte iedrošināja viņa nepavisam ne bērnišķīgās greizsirdības jūtas pret citiem vīriešiem, dodot viņai iespēju justies kā sievietei. Velkot paralēles ar to, kas notiek tagad – viņam vajag apstiprinājumu, ka sieviete nepieder tikai viņam, lai rastos seksuāla vēlme. Vienkārši sakot, sieviete izvēlēta tikai kā līdzeklis, lai iegūtu to, ko viņš vēlējās: ar māti nesanāca, tagad radusies cita iespēja.

Tādos pāros nav runa par veselīgu, no atkarības brīvu mīlestību. Ja vīrietis mīl savu sievieti, viņš negrib dalīties viņā ne ar vienu – sieviete viņam ir trīs vienā: gan mīļākā (sieviete, kuru viņš iekāro), gan draugs (laba komunikācija), gan viņa bērnu māte.

Kas notiks, ja baidoties tikt pamestai, sieviete piekritīs realizēt viņa fantāzijas dzīvē?

Tiekoties ar realitāti, parādīsies, kas atšķir fantāziju no mijiedarbības ar dzīviem cilvēkiem:
• kauns (tā ir reāla persona, un ja fantāzijā viņš ir ideāls, tad dzīvē vienmēr ir daudz nianšu);
• bailes (ja nu viņa iemīlas citā seksa partnerī);
• vainas izjūta (nu kā es tā ar mīļoto sievieti).

Vainas izjūtai es īpaši vēlētos pievērst uzmanību, jo neatkarīgi no tā, kā pasludināta brīvība no bailēm izdarīt kaut ko nepieļaujamu, joprojām zemapziņā perinās izpratne par notiekošā nepareizību un savu zaudējumu no tā. Turklāt savas nepilnvērtības sajūta nomāc gan vīrieti, gan sievieti, un tālāk kļūst tikai sliktāk.

Lai noslāpētu negatīvās sajūtas, prasās jauns uzbudinājums, jo tikai tādā stāvoklī notiekošais šķiet pareizs un dabisks.

Lai to panāktu, arvien vairāk jāpārkāpj pieļaujamā robežas un rāmji…

Atgriezīsimies pie jautājuma par to, ko sievietei vajadzētu darīt, ja pēc vairāku gadu laulības vīrietis uzstāj uz seksu trijatā (vai ko līdzīgu)?

Atbilde ir līdzīga tai, ko ieteicu, ja tas notiek iepazīšanās sākumā, tikai ar īpatnību, ka nevajadzētu uzreiz saraut attiecības. Tev kā sievietei, kas nonākusi šādā situācijā, vērts izrādīt gudrību un neizdabāt vīrieša fantāzijām. Neļauj sevi upurēt.

Seksologs vai seksopatologs varēs palīdzēt šādiem pāriem, tiesa, ar nosacījumu, ka mīļotais vēlas atrisināt problēmu, nevis turpināt sekot savām infantilajām iegribām.

Ja vīrietis nedomā par tevi un turpina gribēt, lai tu darītu to, ko nevēlies, tad, izvēloties uzvedības virzienu, skaties uz notiekošo reāli, lai pēc tam nenāktos ciest.

 

Avots: all-psy.com

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kam uzticēs valdības veidošanu? Prezidents šorīt ticies ar Gobzemu un Pabriku
8 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus 1
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Māra Libeka: “Necepieties”, viss būs kārtībā!
3 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Breksita cīņas turpinās
2 stundas