Veselam
Dzīvesveids

Sievietes spēks! 6 latvietes, no kurām mācīties un iedvesmoties0

Foto kolāža no Matīsa Markovska bildēm.

Katram no mums kādreiz pietrūkst spēka un ir nepieciešama iedvesma no radošiem un spēcīgiem cilvēkiem. Lasot un iepazīstot citas personības, ir vieglāk noticēt arī savām spējām. Piedāvājam iepazīties ar deviņām sievietēm, kuru stāsti ir ievērības cienīgi – ne tikai interesanti un aizraujoši, bet arī iedvesmojoši!

Psiholoģe Aina Poiša

Kā dzīvot vieglāk? Kā lieki neiztērēt savu dzīves enerģiju, bet vēl labāk – atjaunot un vairot iekšējos resursus? Kā spēt palikt dzīves gaišajā pusē? Lai rastu atbildes, talkā nāk ģimenes psihotrarpeite Aina Poiša.

Aina Poiša
Foto: Matīss Markovskis

Viņa iedvesmo daudzus, jo ir tāda dzirkstoša, jauneklīga, ar uguntiņu acīs. Aina šķetina sarunu, ik pa brīdim tai piesviežot pagalītes – aizrautīgus smieklus. Pilnu sarunu ar Ainu lasi rakstā “Turēt stipru savu enerģijas banku. Ainas Poišas dzīvesziņa”.

Dizainere Malvīne Mennika

Malvīne Mennika ir latviešu dizainere, kuras košās kleitas un krāsainās pērlīšu rotas uzreiz ir atpazīstamas un pamanāmas. Malvīne ir aktīva sociālajos tīklos, ne tikai ik dienu priecējot un kārdinot savas sekotājus ar skaistiem tērpiem, bet arī īsiem skriešanas un sportošanas video.

Malvīne Mennika.
Foto: Matīss Markovskis

Lietojot tēmturi happy runner (ang. – “laimīgais skrējējs”), viņa neatlaidīgi rūpējas par savu veselību un iedvesmo arī citus. Kāpēc Lāčplēšene? Tāpēc, ka starp modi un sportu Malvīne vada arī sievišķīgu podkāstu, kurā iepazīstina klausītājus ar spēcīgām un interesantām sievietēm. Podkāsta nosakums ir “Lāčplēsene”, bet skaidrs, ka pirmā un īstākā iedvesmojošā Lāčplēsene ir pati Malvīne. Tuvāk ar Malvīni iepazīsties rakstā “Īsta Lāčplēsene! Malvīne Mennika par modi, sportu un dzīvesprieku”.

Pētniece Zanda Rubene

Dzīvē ļoti strauji ienākušas skārienjutīgās ierīces. Ģimenēs mainās sociālie paradumi. Bērni savu pieredzi konstruē atšķirīgi no iepriekšējām paaudzēm, tāpēc tik būtisks ir jautājums – kā audzināt digitālo paaudzi.

Zanda Rubene
Publicitātes foto

Par to runā pētniece Zanda Rubene, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore, Izglītības zinātņu un pedagoģisko inovāciju nodaļas vadītāja. Par paaudžu savstarpējām attiecībām lasi rakstā “Pajautā bērnam, kā viņam šodien gāja internetā. Zanda Rubene pēta sociālos paradumus internetā”.

Ārste homeopāte Inguna Vecvagare

“Iedomājieties, cik daudz iegūtu cilvēki, ja mēs nevis pretnostatītu metodes, bet izmantotu priekšrocības, kas ir katrā no tām. Ja ikviens ārsts pārzinātu homeopātijas lauku, viņš varētu savam pacientam ieteikt, kurā brīdī labāk der izvēlēties šo metodi. Lūk, tā būtu īsta sadarbības medicīna!”

Inguna Vecvagare
Foto: Matīss Markovskis

Tā uzskata ārste homeopāte, Homeopātu asociācijas prezidente Inguna Vecvagare. Saruna ar dakteri par šo vēsturiski seno, bet joprojām pilnībā nepieņemto ārstēšanas metodi. Interviju ar Vecvagari lasi rakstā “Lai homeopātija trāpa desmitniekā. Saruna ar Ingunu Vecvagari”.

Kroņu meistare Ilze Tigule

Sievietes daba ir neizdibināma, noslēpumaina un nedefinējama. Tomēr kas ir sievišķība? Tā ielikta šūpulī vai uzplaukst līdz ar pieredzi?

Ilze Tigule
Foto: Matīss Markovskis

Domas savīt palīdz Ilze Tigule, kas strādājusi 17 profesijās, mainījusi un sākusi vairākas dzīves, ir mamma, sieva un, kā pati sevi sauc, īsts lauku meitēns, kuru ceļš atvedis līdz teju karaliskai profesijai – kroņu meistarei. Par sievietes spēka, atbildības un laimes kroni! Ar Tiguli iepazīsties tuvāk rakstā “Ilze Tigule strādājusi 17 profesijās, nu atnākusi līdz karaliskai profesijai – kroņu meistarei”.

Hipnoloģe Dace Rolava

“Mans instruments ir hipnoterapija, ko dēvē arī par maigo suģestiju. Tā var palīdzēt cilvēkam atgūt veselību un vēl uzjundīt zemapziņu, ļaujot veiksmīgāk īstenot arī to, kas apziņai šķiet neiespējams,” teic hipnopsihoterapeite jeb hipnoloģe Dace Rolava.

Dace Rolava
Foto: Matīss Markovskis

Ar Daci vienmēr ir interesanti sarunāties, jo viņa nav gatava noticēt tāpat vien, bet visu vēlas izzināt. Kad šīs zināšanas iegūtas, turpina tās atkal un atkal pārbaudīt. Pilnu interviju ar hipnoloģi lasi rakstā “Atbrīvoja no fobijas! Hipnoloģe Dace Rolava: Palīdzu katram atklāt viņa superspējas”.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas