Veselam
Bērni

Skola sākusies: drošības noteikumi, braucot ar elektrisko skrejriteni0

Foto LETA

Sākoties jaunajam mācību gadam, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošu pārvietošanos ar elektriskajiem skrejriteņiem, kuru izmantošanas popularitāte arvien vairāk pieaug starp bērniem un jauniešiem.

Lai gan atbildīgajās iestādēs vēl top normatīvais regulējums elektrisko skrejriteņu izmantošanai, ministrs akcentē nepieciešamību lietot ķiveri, kā arī ievērot drošu braukšanas ātrumu un attālumu attiecībā pret citiem satiksmes dalībniekiem, piemēram, gājējiem.

“Sākoties jaunajam mācību gadam, var paredzēt vēl lielāku bērnu interesi pārvietoties ar elektriskajiem skrejriteņiem ielās. Svarīgi atcerēties, ka skrejriteni var pielīdzināt velosipēdam un tā lietotājam ir pienākumi pret citiem – ir jāciena gājēji un jāizvēlas visām pusēm drošs ātrums un braukšanas veids.

Elektriskais skrejritenis, pirmkārt, ir transporta līdzeklis, un neatbilstoša tā lietošana var radīt traumas pašam un citiem, pārvērtējot savas braukšanas prasmes un pārgalvīgi izvēloties ātrumu,” atzīst S. Ģirģens.

Ministrs kopumā visiem skolēniem un skolotājiem novēl veiksmīgu jauno mācību gadu!

Saistītie raksti
LA.lv