Veselam
Ārstēšana

Vai slimības lapa jānes pašam?0

Foto – Edijs Pālens/LETA

Rakstā par slimības lapām lasīju, ka iesniegumu par slimības pabalsta saņemšanu VSAA var iesniegt personīgi jebkurā VSAA filiālē, pa pastu, kā arī valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar kuriem VSAA ir noslēgts līgums. Sakiet, lūdzu, kāpēc ārsts nevar noslēgto slimības lapu pa tiešo nosūtīt VSAA? Kāpēc vajadzīgas šīs liekās peripetijas ar iesniegumiem, sūtīšanām? Zane

 

Patlaban likums Par maternitātes un slimības apdrošināšanu paredz, ka slimības vai maternitātes pabalsts par noslēgto darbnespējas lapu B tiek piešķirts tikai pēc cilvēka pieprasījuma.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) preses sekretāre Iveta Daine skaidro, ka automātiska pabalstu izmaksa nav iespējama, jo nereti cilvēki strādā vairākās darbavietās un nepieprasa pabalstu, lai varētu strādāt otru darbu. VSAA ir jāzina gan tas, uz kuru kontu personai jāpārskaita pabalsts (daudziem cilvēkiem ir vairāki konti), gan kādā veidā persona vēlas saņemt lēmumu par pabalsta piešķiršanu.

 

UZZIŅA

Visērtāk iesniegumu VSAA nosūtīt elektroniski, izmantojot portālā Latvija.lv e-pakalpojumu e-iesniegums VSAA pakalpojumiem. Ātrākais ceļš – mājaslapas www.vsaa.lv sadaļā Elektroniskie pakalpojumi, izvēloties e-iesniegums slimības pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai un nospiežot ikonu “e”.

LA.lv