Veselam
Psiholoģija

Ar jauno draugu ir interesanti, tomēr viņam ir sieva…0

Foto-LETA/AFP

Lasītāja raksta: “Agrāk es tikai pavīpsnāju par savu vientuļo draudzeņu mēģinājumiem ar interneta palīdzību izvilkt zelta zivtiņu, proti, iepazīties ar kādu gudru, uzticamu, daudzmaz izskatīgu un materiāli nodrošinātu vīrieti. Pēc manām domām, iepazīšanās saitos sastopami vien neveiksminieki, vieglas dzīves tīkotāji un sievu krāpnieki.

Taču nesen manai draudzenei tādā veidā izdevās iepazīties ar ļoti simpātisku vīrieti un izskatās, ka viņiem varētu būt kopīga nākotne. Draudzenes veiksmes iedvesmota, es arī izmetu makšķeri iepazīšanās portālu “ūdeņos”. Nodomāju – vienīgais, ko tādējādi varu zaudēt, ir vientulība. No visai palielā piedāvājuma klāsta izraudzījos vienu pretendentu, ar kuru raisījās interesanta sarakste.

Pirmo reizi tiekoties, mani pārņēma sajūta, ka pazīstu viņu jau gadiem ilgi. Mums bija viegli un interesanti sarunāties. Sākām regulāri tikties.

Lielākoties tas notika kafejnīcās. Mans jaunais paziņa atzinās, ka ir precējies, bet sievu sen vairs nemīl. Viņus kopā noturot vien kredīts par mājas iegādi. Vīrietis neslēpa, ka viņam ir arī mīļākā. Savukārt man viņš saka, ka esmu ideāla sieviete. Lai arī satiekamies jau mēnesi, seksuālu attiecību mums nav. Viņš vienīgi vēlas katru dienu saņemt no manis mīļus vārdus rakstiskā veidā. Draugs pats man arī tādus raksta. Mulsina tas, ka mūsu attiecības nevirzās uz priekšu. Tagad nezinu, ko domāt. Vai tām varētu būt nākotne?”

Mairai atbild psihiatre un psihoterapeite Lada Stoligvo.

– Nākotne noteikti ir, vienīgi jautājums – kāda? Ja lasītāja vēlas dzirdēt padomu, kā attiecības ievirzīt konstruktīvā gultnē, tad to ir ļoti grūti sniegt. Pēc Mairas rakstītā nav skaidrs, kādi ir viņas drauga nolūki, ko viņa pati vēlas un kas šajās attiecībās mulsina.

Lai Maira varētu pieņemt kādu lēmumu, viņai jātiek skaidrībā, ko īsti vēlas no šī vīrieša. Izklausās, ka viņa ir laba sarunu biedre un tas vīrietim simpatizē. Taču viņš godīgi atzinies, ka ir precējies un ir arī mīļākā.

Viņš jau no sākuma ir pateicis spēles noteikumus. No sievas nešķirsies objektīvu iemeslu dēļ. Bet kā ir ar mīļāko, kas notur pie šīs sievietes? Vīrietim ir daudz nepabeigtu attiecību, un mainīt otru cilvēku nav mūsu spēkos. Ja Maira ir ar mieru turpināt attiecības, neraugoties uz to, ka vīrieša dzīvē ir citas nozīmīgas sievietes, tad var tās attīstīt tālāk. Ja nevēlas iemīļoto dalīt ar citām, ja apzinās, ka šis vīrietis nav viņas romāna varonis, tad jāliek punkts. Viņš vēlas, lai Maira rakstītu vēstules, kurās atzīstas mīlestībā, bet vai viņa šo vīrieti patiesi mīl?

Ir patīkami saņemt no otra tādus apliecinājumus, un arī Mairai tas patīk. Taču atzīšanās mīlestībā no vīrieša puses neizskatās īpaši ticama. Ja ir nepabeigtas attiecības ar sievu finanšu dēļ, kādas tad ir neatrisinātās problēmas ar mīļāko? Varbūt viņš vienkārši cenšas būt sieviešu uzmanības centrā.

Mairai jāuzdod sev jautājums, kāpēc iesaistījās attiecībās ar precētu vīrieti, kuram piedevām vēl ir mīļākā. Iespējams, šīs attiecības aizpilda kādu robu viņas dzīvē. Taču tā ir tikai aizvietošana, surogāts. Maira veido vien ilūziju par skaistām attiecībām. Ieteiktu viņai padomāt par saviem motīviem un tad arī pieņemt lēmumu par tālāku rīcību.

LA.lv