Veselam
Psiholoģija

Spilgta jutekliska pieredze!? Krāpšana kā labākais veids, lai sagrautu savu dzīvi0

Foto: Shutterstock

Mūsu kultūra romantizē krāpšanu. Par to uzņemts simtiem filmu, sarakstītas dziesmas. Bieži vien krāpšana tajās parādīta kā neparasta spilgta jutekliska pieredze, kuru palaist garām būtu muļķīgi. Vainas rūgtums tikai mazliet aizēno šī aizliegtā augļa saldo garšu.
Mēs cenšamies nedomāt par kreiso soļu blakusefektiem, cerot, ka viss paliks noslēpumā. Koučs un bloga par dzīvi, mīlestību, cerību un ticību autors Rods Arters skaidro, kāpēc krāpšana ir personiska katastrofa.

Saskaņā ar statistiku vīrieši krāpj biežāk nekā sievietes. Ar ko viņiem draud šī kļūda?

1. Tu saņemsi oficiālo Meļa titulu. Būt nodevīgam krāpniekam nav pārāk patīkami, bet, krāpjot esi spiests nepārtraukti melot. Viss sākas ar nevainīgu puspatiesību “Es šodien aizkavēšos darbā”, bet ātri vien pārvēršas par visizsmalcinātāko melu kamolu.

2. Visi noslēpumi tiks atklāti. Varbūt ne šodien un ne rīt, bet agrāk vai vēlāk par tavu nodevību uzzinās. Nav brīnums, ka ķīniešu sakāmvārds saka: „Ja nevēlaties, lai kāds par to uzzinātu, tad nedariet to.”

3. Visi būs vīlušies. Tava partnere. Tavi draugi un kolēģi. Tavi vecāki. Jūsu bērni. Tu pats.

Vispārēja vilšanās vēl ilgi tevi pavadīs kā slikta smaka.

4. Tu zaudēsi autoritāti. Ir diezgan grūti ietekmēt citus cilvēkus, it īpaši savus bērnus, ja viņi zina, ka tu pats esi tālu no tikumības parauga. Jebkurš tevis izteiktais morālais novērtējums tiks uztverts ar smaidu.

Tev jābūt gatavam, ka turpmāk tevī ieklausīsies mazāk.

5. Tu zaudēsi partneres un bērnu uzticēšanos. Tu iznīcināsi tā cilvēka pašcieņu, kuru reiz apsolīji mīlēt visu savu dzīvi. Tavas nodevības spoks viņu vajās katrās jaunās attiecībās, ja tādas būs. Tavi bērni būs satriekti: viņu attieksme pret mīlestību un laulību izmainīsies ne uz to labāko pusi. Bērniem vecāku savstarpējā mīlestība ir psiholoģiskā komforta pamats, un tas tiks satricināts un apdraudēts.

6. Tu sāpīgi ilgosies, lai viss kļūtu kā iepriekš. Tev šķita, ka aiz žoga zāle ir zaļāka. Patiesībā tas bija optisks efekts. Tuvumā tā nemaz nav tik zaļa un sulīga. Tu to saprati tikai tad, kad tiki pieķerts krāpšanā un tev draud ar šķiršanos. Tu paskaties uz savu zālienu citādā veidā – cik žēl, ka tagad tas ir nodedzināts. Izrādās, ka labākais veids, kā izbaudīt zaļo zāli, ir aplaistīt pašam savu zālienu.

7. Tu skatīsies uz dzīvi ar aizdomām, un tev būs grūti veidot jaunas attiecības. Aizdomu pilnākie cilvēki ir meļi. Parasti laulības starp bijušajiem mīļākajiem ir īslaicīgas. Viņu romāns sākās ar meliem, un viņiem likumsakarīgi būs tieksme turēt vienam otru aizdomās par tāda paša scenārija atkārtošanos.

8. Tavi dzīves apstākļi pasliktināsies. Visticamāk, tev būs jāmeklē cits miteklis. Būs jādala kopīgi iegādātais īpašums. Jāmaksā uzturlīdzekļi bērniem.

Saistītie raksti
Labākajā gadījumā piekrāptā partnere pārtrauks palīdzēt un rūpēties par tevi kā iepriekš.

9. Tu riskē krist depresijā. Agrāk vai vēlāk lielākā daļa neuzticīgo laulāto nožēlo savu rīcību. Izpratne var neatnākt tūlīt, bet zaudējumu virkne pārliecina viņus, ka dažu baudas mirkļu dēļ nebija vērts zaudēt veselu karalisti.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Veselam
Iedzīvotāji sniedz viedokli, kur meklēt papildu 60 miljonus mediķu algām 1
14 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Vai ar tavu vairogdziedzeri viss kārtībā?
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Ieva Cipruse: “Tas ir normāli, ka apgarota mātišķā mīlestība neatnāk uzreiz!”
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām
19 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Kariņš secinājis, ka pēdējā laika notikumi liek apšaubīt Rīgas domes rīcībspēju
2 stundas
MM
Mečislavs Maculēvičs
Ekonomika
Mečislavs Maculēvičs: Darba tirgus potenciāls – darbinieki 50+
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Policijas reidā atklāj ar cik drausmīgi nodilušām riepām brauc kurzemnieki 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai
1 stunda