Veselam
Ārstēšana

Spriedīs par ieceri slēgt sociālās aprūpes centra “Latgale” filiāli “Lubāna”0


Piekaramā atslēga
Piekaramā atslēga
Foto: Ieva Lūka /LETA

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) pārstāvji šodien tiksies ar Labklājības ministrijas (LM) darbiniekiem, lai pārrunātu ministrijas ieceri slēgt valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) “Latgale” filiāli “Lubāna”.

VSAC “Latgale” priekšlikums par filiāles “Lubāna” darbības izbeigšanu ir balstīts uz racionāliem apsvērumiem, kā prioritāti izvirzot klientu drošību, kuras nodrošināšanai būtu nepieciešams veikt neatliekamus ieguldījumus 361 000 eiro apmērā, sakārtojot infrastruktūru, iepriekš pauda LM.

Šāda summa nepieciešama ugunsdrošības un elektrodrošības sakārtošanai, centralizētas apkures sistēmas ierīkošanai un ūdens apgādes sistēmas sakārtošanai, jo nepieciešams veikt jauna dziļurbuma izveidi un atdzelžošanas iekārtas uzstādīšanu, norādīja LM.

LM uzskata, ka, lai gan ēkas uzturēšanā, tajā skaitā apkures krāšņu remontdarbu veikšanā, ikgadēji ir veikti ieguldījumi, būtiskas investīcijas filiāles “Lubāna” dzīvojamā ēkā nav ieguldītas, tāpēc nebūtu praktiski no lietderības apstākļiem, ņemot vērā to, ka ēka nodota ekspluatācijā 1892.gadā, veikt investīcijas ēkas atjaunošanā.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) norādīja, ka jebkuras sociālā centra filiāles slēgšana nav viegls lēmums, jo tās ir pārmaiņas sociālā centra iemītniekiem, kas nav viegli īpaši tad, ja tiem ir garīga rakstura traucējumi, “taču ikviens ir pelnījis drošas mājas”.

LM uzsver, ka Lubānas novada pašvaldības vadītājs tika informēts par iespēju attīstīt papildu pakalpojumus, piemēram, veidot grupu māju cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļu piesaistes iespējas.

Savukārt LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris norādīja, ka neviena reforma vai reorganizācija nedrīkst pasliktināt sociālās aprūpes pieejamību un kvalitāti. “Konkrētajā gadījumā likvidācijas plānotāji aizmirsuši par kārtību, tāpēc vēlamies runāt par iespēju šo filiāli saglabāt,” pauda Keris.

Saistītie raksti

Pašlaik filiālē “Lubāna” pakalpojumu saņem 32 klienti un pakalpojumu sniegšanā ir iesaistīti 29 darbinieki.

Jau ziņots, ka VSAC “Latgale” ir vērsies LM ar priekšlikumu dažādu drošības apsvērumu dēļ slēgt tā filiāli “Lubāna”. Iecere neapmierina vietējo pašvaldību.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
7 veidu sievasmātes, par kādām sapņo jebkurš znots
14 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Valts Ābols: Ārstniecībā reizēm nākas izdarīt, ko sāpīgu, lai veselība tiktu atjaunota 1
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Franču rakstnieka atziņa, kas sadusmojusi dāmas visā pasaulē
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
49 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
41 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
7 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” vadība nezina, vai policija aizturējusi kādu no uzņēmuma darbiniekiem
4 stundas