Veselam
Ārstēšana

Spriedīs par plānotā e-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkuma virzību0

e-veselība. Foto – LETA

Šodien E-veselības lietotāju padomes sēdē paredzēts pārrunāt plānotā e-veselības sistēmas uzturēšanas iepirkuma virzību, kā arī prezentēt e-veselības sistēmas uzlabojumus, kurus varētu veikt līdz 2019.gada beigām, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

Septembra sākumā NVD norisinājās rudens sesijas E-veselības lietotāju padomes sēde ar ārstu, farmaceitu un veselības nozares profesionāļu organizāciju pārstāvju dalību. Sēdes laikā padome tika iepazīstināta ar e-receptes darba grupā izveidoto nepieciešamo uzlabojumu sarakstu e-receptes funkcionalitātē, kuru paredzēts nodot uzlabojumu veicējam.

Tamme-Zvejniece norādīja, ka sarakstā iekļauti uzlabojumi, ko ikdienas darbā novērojuši ārsti un farmaceiti, strādājot ar e-recepti – gan e-veselības portālā, gan datu apmaiņā starp e-veselību, kā arī ārstu un aptieku izmantotajām lokālajām informācijas sistēmām.

Kā vienu no sarakstā iekļautajiem uzlabojumiem Tamme-Zvejniece minēja e-receptes izrakstīšanas gaitas uzlabošanu, veicot labojumus zāļu devu un vienību skaita iepakojumā attēlošanā. Vēl cits uzlabojums paredz atvieglot procesu, kad ārstam atkārtoti jāizraksta e-recepte, piemēram, kad pacientam ar hronisku saslimstību nepieciešams izrakstīt vairākas e-receptes vienlaikus.

NVD pārstāve norādīja – plānojot turpmāko darbu, tiks ņemts vērā sēdes laikā ģimenes ārstu paustais ieteikums veikt uzlabojumus e-receptes formā ar mērķi atvieglot zāļu izrakstīšanu, lietojot to vispārīgo nosaukumu. Tādējādi tiks nodrošināta prasība, ka sākot no 2020.gada 1.aprīļa, zāles ar vispārīgo nosaukumu būs jāizraksta ne mazāk kā 70% gadījumu.

Jau ziņots, ka līdz ar daudzajām problēmām e-veselības sistēmā, patlaban apturēta projekta trešās kārtas izsludināšana.

Kā iepriekš informēja veselības ministres padomnieks Edgars Skvariks, ministre Ilze Viņķele (AP) uz laiku apturējusi e-veselības trešās kārtas sākšanu, lai konkretizētu tajā plānotās aktivitātes un prioritizētu to ieviešanas secību. Viņķele uzdevusi VM un NVD piesaistīt e-veselības lietotāju pārstāvjus, kas izvērtētu plānotos pasākumus no lietotāju aspekta.

Viņķele norādīja, ka vēlas saņemt precīzu informāciju par līdz šim paveiktajiem un plānotajiem darbiem. “Nepieciešama skaidra robeža, kas šajos projektos realizēts līdz manai apstiprināšanai ministres amatā, un kā šīs ieceres tiks realizētas mana darba laikā,” uzsvēra ministre, norādot, ka NVD ir iesniedzis sarakstu ar līdz šim konstatētajām aptuveni 50 kļūdām e-veselības sistēmā.

Saistītie raksti

Pēc Skvarika paustā, lai nodrošinātu nākamās e-veselības kārtas funkcionētspēju, kā arī saderību ar ārstu un lietotāju izmantotajām platformām, tiks sasaukta e-veselības lietotāju padome, kuras sastāvā ietilps ārstu, ģimenes ārstu, farmaceitu, slimnīcu un citu lietotāju pārstāvji.

Kā marta sākumā sacīja Skvariks, e-veselības sistēmas projekta trešās kārtas izsludināšana varētu būt apturēta ne ilgāk kā mēnesi.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
11 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Latvijā
“Pļerkšķēšana un dūkšana…” Lapu pūtēji tik dragā! Rīdzinieki sūdzas par kaitinošu troksni māju apkārtnē 2
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
26 minūtes
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Salāks atvaira 34 metienus, “Dinamo” uzvar Skudras trenētos “traktoristus”
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
1 stunda