Veselam
Ārstēšana

Stradiņa slimnīcā varēs bez maksas pārbaudīt plaušu veselību0

© contrastwerkstatt – Fotolia.com
Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā oktobra noslēgumā un novembra sākumā varēs bez maksas pārbaudīt plaušu veselību, aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Lāsma Sīle.

Bezmaksas plaušu funkcionālo izmeklēšanu jeb spirometriju pieaugušajiem pēc iepriekšēja pieraksta slimnīcā varēs veikt 23.oktobrī un 30.oktobrī, kā arī 6.novembrī un 13.novembrī.

Spirometriju īpaši ieteicams veikt esošajiem vai bijušajiem smēķētājiem, kā arī gadījumā, ja parādījušās iepriekš nepieredzētas elpošanas grūtības, sportojot vai fiziski strādājot, un gadījumos, ja ir ilgstošs klepus vai bijušas plaušu slimības, uzsver mediķi.

Saistītie raksti

Spirometrija ir ātra un vienkārša plaušu veselības pārbaudes metode, ar kuras palīdzību iespējams uzzināt, cik daudz cilvēks var ieelpot un izelpot un kāds ir plaušu relatīvais vecums un elpošanas sistēmas veselības stāvoklis. Tā ir nesāpīga un neinvazīva izmeklēšanas metode – pacientam ir spēcīgi jāiepūš īpašā aparātā jeb spirogrāfā.

Saskaņā ar izmeklējuma rezultātiem Stradiņa slimnīcas speciālists sniegs īsas rekomendācijas par nepieciešamo profilaksi vai ārstēšanu.

Bezmaksas izmeklējumiem var pieteikties, zvanot pa tālruni 67069597 darba dienās no plkst.9 līdz 15.

LA.lv