Veselam
Netradicionāli

Taizemes budistu mūks ceturtdien ierodas Latvijā. Rīt uzsāk meditācijas tūri0

Publicitātes foto

No 22. novembra līdz 5. decembrim Latvijā jau trešo gadu viesosies Teravādas budistu mūks Džons (John Paramai) no Taizemes, lai piedāvātu meditācijas un apzinātības prakses sesijas visā Latvijā, kā arī mācītu meditāciju retrītā atpūtas kompleksā Niedras un piedalītos Digital Freedom Festivālā Rīgā.

Pavisam plānotas 18 meditācijas sesijas un lekcijas, kas notiks dažādās vietās Rīgā, Dobelē, Salā, Jēkabpilī, Matīšos, Lādezerā, Tukumā, Talsos, Liepājā un Kuldīgā. Tāpat arī tiks piedāvātas privātas meditācijas sesijas un sarunas ar mūku organizētāju Peace Revolution Latvia partneru Draugiem Group un BITE darbiniekiem.

Sesijas tiek organizētas par dažādām tēmām, izzinot aktuālas mūsdienu problēmas, piemēram, stresa menedžments, apzinātības prakse, sabalansēta dzīve, karma, intuīcija, dzīves misijas atrašana un citas tēmas. Tāpat arī katrā sesijā mūks iepazīstinās ar meditācijas tehnikām, kas ļauj iepazīt meditāciju kā līdzekli prāta attīrīšanai un dzīves uzlabošanai.

Sesijas ir bezmaksas (par ziedojumiem mūka vizītes izmaksu nosegšanai).

Savukārt meditācijas retrīts Into the East: vacation for your mind, kas notiks atpūtas kompleksā Niedras Bikstos (Dobeles novadā), pulcēs 20 cilvēkus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Albānijas, Urugvajas, Ukrainas, Baltkrievijas, Itālijas, Nīderlandes, Vācijas un citām valstīm, lai mūka pavadībā padziļinātāk apgūtu meditācijas un apzinātības praksi.

Ik reizi mūka vizītes Latvijā ir augsti novērtētas no sabiedrības puses, valsts iestādēm un privātā sektora. Līdz šim mūka Džona sesijas kopā pulcējušas pavisam 1400 cilvēku divu iepriekšējo gadu laikā. Mūks ir viesojies Rīgā, Jaunpilī, Ogrē, Cēsīs, Lielvārdē, Liepupē, Zaļeniekos un citās Latvijas vietās un vadījis meditācijas sesijas Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā, Gētes Institūtā, Draugiem Group, BITE, Laimas šokolādes muzejā, kā arī bijis vizītēs Latvijas Republikas Saeimā, televīzijā Rīga TV24 un citviet. 2017. gadā meditācijas skolotājs Džons tika ielūgts uzstāties Digital Freedom Festivālā Rīgā, kā arī sniedza komentāru paneļdiskusijā Yoga, Language, Consciousness Latvijas Universitātē.

Mūks Džons par šī gada meditācijas tūri intervijā 22. oktobrī: “Katrā sesijā cilvēkiem būs iespēja pieredzēt 4 lietas: pirmkārt, tā ir iespēja satikt mūku un uzdot mūkam jautājumus par mūka dzīvi.

Otrkārt, tā ir iespēja iemācīties, kā meditēt ar tradicionālu un orģinālu meditācijas metodi. Pat ja, kāds jau meditē, šī ir iespēja izmēģināt ko jaunu.

Treškārt, šī ir iespēja uzdot jautājumus mūkam par meditācijas pieredzi, piemēram, par šķēršļiem, kas rodas meditējot.

Ceturtkārt, tā ir iespēja iemācīties ko jaunu no gudrības, kurā es dalīšos un kas var palīdzēt ieraudzīt pasauli citādāk. Šī filozofija ir ļoti vienkārša un ļaus attīrīt prātu no nevajadzīgajām lietām un dzīvot laimīgāku dzīvi. Katrā sesijā būs cita tēma, tā nebūs vienmēr viena un tā pati pieredze.”

Godājamais John Paramai Dhanissaro ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē.

Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Viņš ir bijis skolojošais mūks 20 meditācijas stipendiju programmās, kā arī mācījis meditāciju vairāk nekā 30,000 cilvēkiem 54 valstīs, organizējot meditācijas darbnīcas un retrītus Āfrikā, Amerikā, Āzijā, Eiropā, Tuvajos Austrumos un Karību jūras reģionā. Mūks ir arī viens no skolojošajiem mūkiem Facebook grupā Mind Stories.

Meditācijas sesiju un lekciju saraksts

DOBELE
23.-25. novembris: meditācijas retrīts Into the East: vacation for your mind – Niedras Lake Resort
25. novembris 15.30 Publiska meditācijas sesija Public meditation session – Dobeles novadpētniecības muzejs

RĪGA
26. novembris 13.15 Apzinātības prakse dejā How to be mindful in dancing? – Deju studija “Ritms”
26. novembris 19.00 Stress Less, Mind More – K.K Fon Stricka villa
28. novembris 18.00 No negatīvām emocijām uz pozitīvu domāšanu Turn Negative Emotions Into Positive Thinking – Latvijas Nacionālā bibliotēka
1.decembris 14.30 Klusuma māksla The Art of Stillness – Zikurāts
1.decembris 18.30 Karmas spēks: vai tavām darbībām ir nozīme? The Power of Karma: do your actions matter? – LU Dabas māja

TUKUMS
27. novembris 14.00 Kā savienot pienākumu veikšanu ar dzīves baudīšanu? How to manage your responsibilities and enjoy life? – Radošo personību klubs “Ligzda”

TALSI
27. novembris 18.00 Meditācija miera atrašanai sevī Meditation for finding peace from within –
Talsu novada muzejs

JĒKABPILS
29. novembris 14.00 Meditācija iesācējiem Meditation for beginners – Jēkabpils NVO resursu centrs, Dienas centrs “Kopā būt”

SALA
29. novembris 18.00 Kā attīrīt prātu no visa liekā un atrast sevi? Digital Detox: reconnect with your true self – Salas Kultūras nams

LĀDEZERS
2.decembris 14.00 Iekšējā miera loma ceļā uz laimi Finding happiness Through Inner Peace – Lādezera pamatskola

MATĪŠI
2. decembris 18.00 Kā attīstīt savu intuīciju? Getting to know your intuition – Matīšu pamatskola

Saistītie raksti

LIEPĀJA
3. decembris 14.00 Elpošanas tehnika prāta nomierināšanai Breathing technique for calming the mind – Liepājas Raiņa 6. vidusskola
3. decembris 18.00 Kā atklāt savu dzīves misiju? Tools to discover your mission in life – Interesantu cilvēku klubs

KULDĪGA
4. decembris 18.00 Kā sabalansēt dzīvi un nepārdegt? How to balance life and not to burn out? – Kuldīgas Jauniešu māja

LA.lv