Veselam
Dzīvesveids

Tas bija pārpratums! “Lux Express” atbild pasažierim ar kustību traucējumiem0

Foto: Ieva Lūka/LETA

Reaģējot uz izskanējušo informāciju, ka “Lux Express” autobusā, reisā Rīga – Birži un Birži – Daugavpils, esot atteikta personas ratiņkrēslā pārvadāšana, uzņēmums vēlas norādīt, ka ir noticis pārpratums, jo, to iepriekš saskaņojot, “Lux Express” nodrošina risinājumus personām ar invaliditāti vai ierobežotām pārvietošanās un kustību spējām.

“Lux Express” norāda, ka personu ar invaliditāti vai kustību traucējumiem pārvadājumi tiek veikti saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulas Nr. 181/2011 noteikumiem par autobusu pasažieru tiesībām.

Lai nodrošinātu personu ar invaliditāti vai kustību traucējumiem drošību, iespējami ērtu un patīkamu braucienu, pārvadātājam ir jānodrošina praktiska un droša iekāpšana, izkāpšana vai pārvadāšana. “Lux Express” transportlīdzekļa uzbūves dēļ ir fiziski neiespējama ratiņkrēsla ievietošana autobusa salonā, vienlaicīgi rūpējoties par pasažieru drošību brauciena laikā.

“Lai arī konkrētajā gadījumā pasažiera ar kustību traucējumiem brauciens “Lux Express” iepriekš netika pieteikts, autobusa vadītājs rīkojās atbilstoši situācijai un pasažierim piedāvāja iespēju tikt ieceltam autobusā un apsēdinātam sēdvietā un piesprādzētam, ratiņkrēslu novietojot bagāžas nodalījumā.

Diemžēl pasažieris no šīs opcijas atteicās, jo vēlējās pārvietoties autobusā, nepametot ratiņkrēslu,” notikušo situāciju skaidro “Lux Express Latvija” valdes priekšsēdētājs Janno Ritsbergs.

Saistītie raksti

“Mēs tieši sazināsimies ar konkrēto klientu, lai pārrunātu radušos situāciju un informētu par pārvietošanās iespējām ar “Lux Express” autobusiem turpmāk, kā arī informēsim, ka rītdienas laikā neizmantoto biļešu summa tiks atgriezta biļešu pircēja kontā,” norāda Ritsbergs.

Dažādu jautājumu gadījumā pasažieri ir aicināti zvanīt uz informatīvo tālruni, kas ir norādīts “Lux Express” mājas lapā, vai vērsties “Lux Express” klientu apkalpošanas centros, kas pieejami autoostās.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
53 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
4 stundas