Veselam
Uzturs

“Tas, ko neiesaku…ir badoties. Pat viena diena var atstāt nepatīkamu ietekmi uz organismu.” Alise Kindzule par tievēšanas stratēģiju0

Foto: Pexels

“Kādas ir iespējamās stratēģijas tievēšanas laikā, kad pienāk brīdis, kad svars apstājas? Vieni saka – vajag uzrīkot “izēšanās dienu” un tad turpināt tievēt. Citi saka – atslodzes dienu. Kā iekustināt svaru, kurš gājis uz leju?”, šādu jautājumi iesūtījusi lasītāja Tievētāja.

Atbild uztura speciāliste Alise Kindzule:

Pats galvenais šajā situācijā ir pamainīt stratēģiju. Šeit nav tādas vienas konkrētas formuliņas, jo katrs ķermenis reaģē atšķirīgi.
Katram pašam ir jāatrod labākais risinājums tieši sev.

Ir iespējams iekļaut ēdienkartē mazliet citus produktus, kas ir nelieli, bet tomēr – vielmaiņas stimulatori.

Laba stratēģija ir vienu dienu nedēļā saīsināt ēšanas laiku – sākt ēst vēlāk no rīta un beigt agrāk vakarā tā, lai laiks, kurā tiktu ēsts būtu aptuveni 6 līdz 8 stundas.

Citiem labi strādā fizisko aktivitāšu maiņa. Tas pavasarī ir īpaši viegli realizējams, jo fizisko aktivitāšu iespēju ir tik daudz…

Dažiem labi strādā miega režīma izmaiņas. Varbūt ir vērts no rīta piecelties mazliet agrāk, ieiet kontrastdušā, kam seko intensīva pastaiga?

Vai tieši otrādi, pagulēt ilgāk. Protams, nevajag satraukties, ja kādu dienu tiek ēsts par daudz, jo tas ir normāli.

Ķermenim patīk, sajust atšķirību starp veselīgu un mazāk veselīgu maltīti, tas var iekustināt vielmaiņu.

Saistītie raksti

Tomēr iesaku izvēlēties “labāko no ļaunākā” un ēst vairāk produktus, kas ir uzturvērtības ziņā bagāti, nevis “tukšos” komforta produktus, kas reāli baigu beigās nesniegs nedz fizisku, nedz arī psiholoģisku gandarījumu.

Labs piemērs “uzdzīvei svaigā gaisā” būtu liels šašliku šķīvis ar grilētiem dārzeņiem, augļu salātiem vai sieru degustācija.

Tas, ko neiesaku.. ir badoties. Pat viena diena var atstāt nepatīkamu ietekmi uz organismu.

LA.lv