Veselam
Bērni

“Tavs tēvs ir āzis!” – frāzes, ko bērniem nebūtu jādzird vecāku šķiršanās procesā0

Foto: Monkey Business Images/Shutterstock

Divu pieaugušo šķiršanās procesā bērns var kļūt par galveno cietēju. Un viss tikai tāpēc, ka viņš dzird ne pavisam ne to, ko vecākiem viņam vajadzētu teikt.

Lūk, portāls “Goodhouse” piedāvā iepazīties ar 10 frāzēm, kuras visai bieži šķirtie vecāki saka bērniem, bet to noteikti nevajadzētu darīt!

“Mana māja – mani noteikumi”

Daudzi vecāki cenšas bērnus audzināt saskaņoti, bet šķiršanās laikā bieži vien teju par savu pienākumu tiek uzskatīts izdarīt tā, lai bērna dzīve dažādās vietās atšķirtos, turklāt iespējami spēcīgāk. Dažādi saraksti ar aizliegtajiem produktiem, jebkāda dienas režīma neievērošana, iespēja jau no piecu gadu vecuma skatīties pieaugušo auditorijai domātas filmas – un bērns, kurš apguvis “brīvā” režīma noteikumus, ir spiests melot daudz stingrākajam vecākam, pretējā gadījumā pieaugušie atkal sāks rāties viens uz otru. Un tā, protams, nav vislabākā lieta!

“Tavs tēvs ir āzis!”

Bērniem, kuri turpina mīlēt abus vecākus, ir ļoti grūti pieņemt, ka viens no viņiem tagad ir sliktais. Protams, attiecības ir jānoskaidro, bet, neiesaistot bērnus, jo viņi paši tiks skaidrībā, kas un kā.

“Izvēlies, ar ko gribi dzīvot”

Pirmkārt, uzvelt bērnam šādu atbildību, kurai viņš nepavisam nav gatavs, ir nepareizi. Otrkārt, bērniem konkrētā vecumposmā nav nemaz tiesību to izlemt. Ja vecāki nespēj panākt vienošanos, lai to izlemj tiesa.

“Pastāsti tiesai par mammas jauno mašīnu”

Centieni sadalīt īpašumu vai pierādīt neuzticību, izmantojot bērnus, ir nekorekti – gan morāli, gan faktiski.

“Tu esi tāds kā tēvs”

Negatīva attieksme pret otru vecāku nekādi tevi pašu nepadara par mīlētāku.

“Piedod, ka viņš ar mums tā izrīkojās”

Manipulēt ar bērna mīlestību, pat ja šiem vārdiem ir zināms pamats, ir ļoti smaga trauma bērnam. Nevajag bērnam uzkraut visus savus aizvainojumus.

“Mamma vairs nemīl tēti”

Par jūtām starp pieaugušajiem pēc šķiršanās ir jārunā, bet nevajag vienam otru pretstatīt.

“Kad izaugsi, sapratīsi”

Šie vārdi skan ļoti aizvainojoši. Skaidrot bērnam situāciju var jebkurā vecumā, izvēloties pareizos vārdus, bet vissliktākais ir atgaiņāties un nerunāt vispār.

“Tā tev būs labāk”

Šķiršanās no tuva cilvēka nemēdz būt vienkārša lieta. Šķiršanos labāk skaidrot ar to, ka priekšā gaidāms grūts laiks, bet vecāki pacentīsies izdarīt tā, lai bērns nekādi netiktu apdalīts.

“Viņš vairs nav tavs tēvs”

Saistītie raksti

Šo frāzi var izmantot, ja bērns jau ir pietiekami pieaudzis un pats var izdarīt secinājumus. Ja to teiksi mazam bērnam, atkal sanāks tāda manipulēšana, kura nekādi neveicina bērna attiecību uzlabošanos ar šķirtajiem vecākiem.

 

LA.lv