Veselam
Testi

TESTS: Kādas laulības tev piemērotas? Ne tikai zem viena jumta…

Foto – pexels.com

Ja domā, ka laulība ir vīrieša un sievietes attiecību oficiāla reģistrācija, tad tavi uzskati… ir briesmīgi novecojuši. Mūsdienās pastāv daudzas alternatīvas “normālai” laulībai tās ierastajā nozīmē. Aplūkosim populārākās un, ja tev ir mīļotais cilvēks, ar kuru vēlētos saistīt savu likteni, ar testa palīdzību pārbaudi, kāda laulība jums visvairāk piemērota.

Lasi, kādi var būt laulību veidi.

Tradicionālās laulības

Šķiet, par divu mīlošu siržu savienību, ko apliecina divi gredzeni un zīmogs pasē, viss skaidrs. Tādā laulību modelī laulātie dzīvo zem viena jumta, viņiem ir kopīga mājsaimniecība, abi audzina bērnus, izlemj, kur un kā tērēt nopelnīto naudu, plāno nākotni… Ja pēkšņi šāda ģimene izjūk, kopīgi iegādātais tiek sadalīts vienādi, bērni paliek ar māti (parasti), un vīrs regulāri (labi, ar nosacījumu, ka viņš ir kārtīgs cilvēks) maksā alimentus. Psihologi uzskata, ka šāda laulība ir lielākās daļas sieviešu sapnis. Vīrs ir saistīts laulības saitēm un likumīgā sieva lepni nēsā precētas sievietes nosaukumu. Tikai kādu iemeslu dēļ katru gadu arvien vairāk tradicionālo laulību izjūk, un tikai dažiem cilvēkiem izdodas dzīvot ilgi un laimīgi zem viena jumta visu savu dzīvi.

 

Civillaulība

Šajā laulībā vīrietis un sieviete neinformē valsti par savām attiecībām. Viņi dzīvo kopā, veido kopīgu mājsaimniecību, arī kopīgi bērni tādā savienībā nav nekas neparasts. Bet galvenais šādas laulības princips – neviens nevienam neko nav parādā. Ja viens no laulātajiem kādā brīdī saprot, ka vēlas pārmaiņas, tad bez īpašiem sirdsapziņas pārmetumiem tās ielaiž savā dzīvē. Attiecības sākotnēji veidojās kā pilnīga abu laulāto brīvība. Tēvs, kurš izdomājis dzīvot ar citu sievieti, var arī atteikties maksāt uzturlīdzekļus (ja dzimšanas apliecībā nav minēts viņa vārds). Bieži ir problēmas ar mantas sadali, jo kā promejot pierādīsi, ka jaunā mašīna-TV-ledusskapis iegādāti arī par tevis nopelnīto naudu.

 

Sezonas laulība

Šāda laulība tiek noslēgta uz noteiktu laika periodu – vienu gadu, diviem, pieciem… Kad noteiktais termiņš beidzies, vīrietis un sieviete apsver visus savas savienības plusus un mīnusus un var pārtraukt attiecības vai noslēgt jaunu līgumu. Tādas laulības aizstāvji uzskata, ka mūžīga mīlestība neeksistē, ka seksuālā pieķeršanās agrāk vai vēlāk pazūd, un pēc dažiem gadiem laulātie vairs nebūs interesanti viens otram. Tad kāpēc mocīt sevi un otru, ja dzīve lēnām, bet noteikti pārvēršas par spīdzināšanu?

 

Atvērtas laulības

No pirmā acu uzmetiena šī laulība ir ļoti līdzīga tradicionālajai – pāris dzīvo kopā, abiem kopīga saimniecība. Tikai tādas laulības tradīcijas ir ļoti brīvas – laulātie pieļauj aizraušanos un intīmas attiecības ārpus ģimenes. Dažreiz viņi var pat diskutēt par saviem piedzīvojumiem “pa kreisi” un sniegt viens otram padomus. Biežāk gan viņi tikai izliekas, ka nemana lūpu pomādes pēdas uz vīrieša krekla vai vīrieša parfīma smaržu uz sievietes blūzes…

 

Vieslaulība

Tādā laulībā pāris ir reģistrējis laulību, bet dzīvo atsevišķi – katrs savā dzīvoklī. Viņi kopā atpūšas, iziet sabiedrībā, bet kopīgas mājsaimniecības viņiem nav. Vīrs var “paciemoties” pie sievas un pavadīt nakti pie viņas, ja tas neizjauc kādus viņas plānus, arī viņai tas atļauts… Tomēr katrs dzīvo savu dzīvi. Šim laulības modelim ir pozitīvās un negatīvās puses. Laulātie neatskaitās viens otram, kur un ar ko bijuši, zeķes pa dzīvokli netiek izmētātas un veļa nav jāmazgā. Katra tikšanās līdzinās randiņam – diez vai sieviete atļaujas sagaidīt vīru sliktā garastāvoklī un novalkātās drēbēs, un vīrietis, protams, ierodas ar ziediem… Vieslaulības parasti izvēlas cilvēki, kam aiz muguras ir neveiksmīga iepriekšējās laulības pieredze.

 

Avots: nazakate.ru

1 no 5

Kāda bija jūsu vecāku ģimenes dzīve?

LA.lv