Veselam
Testi

Tests: Vai tev raksturīga demonstratīva uzvedība?

Foto: pexels.com

Testa mērķis ir noteikt cilvēka demonstratīvās uzvedības līmeni. Demonstrativitāte ir sarežģīta, daudzpusīga personības iezīme. Tā ir vēlme pēc “izrādīšanās”, prieka gūšana no pozitīvas uzmanības piesaistīšanas savai personībai. Tā ir arī tendence uz histērisku reakciju.

Demonstratīvā rakstura tipa cilvēkiem gandrīz vienmēr ir nosliece uz teatrāliem efektiem, viņi ir labi aktieri. Viņi bieži cieš no psihosomatiskām slimībām, “iegrimst slimībā”, jo tā ir līdzeklis, kā izvairīties no atbildības. Viņiem patīk iztēlot sevi par nozīmīgākiem, nekā tie faktiski ir. Šie cilvēki alkst pēc apbrīnas un slavas. Izteiktiem demonstratīvā rakstura tipa pārstāvjiem emociju izpaušanas spilgtums un efektivitāte apvienojas ar jūtu un interešu virspusīgumu.

Aplūkojamā tipa pārstāvji parasti labi adaptējas jaunā sabiedrībā. Tomēr viņi bieži maina savu lomu un uzdevumus sabiedrībā, citu cilvēku novērtējumu. Ilgtermiņā tas var novest pie sociālo kontaktu pārtraukšanas.

Bieži vien viņiem ir nosliece uz fantazēšanu. Visiem tipa pārstāvjiem ir raksturīgs egocentrisms – tendence aplūkot visu caur savas personības un nozīmīguma prizmu. Viņiem nav piemēroti amati, kuros nepieciešams zinātnisks, analītisks prāts. Viņu jājamzirdziņš ir darbošanās, kas saistīta ar nepieciešamību īsā laikā radīt labu iespaidu par kādu produktu, organizāciju.

Rūpīgi izlasi jautājumus un uz katru atbildi ar “jā” vai “nē”. Ja ir grūti izvēlēties, tad mēģini iedomāties savas dzīves pēdējo mēnesi. Novērtē, kas tajā bija vairāk. Nedomā pārāk ilgi. Parasti pirmā atbilde, kas iešaujas prātā, ir pareizā.

1 no 36

Vai tev gadās tādi trauksmes periodi, ka ir grūti nosēdēt uz vietas?

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 4 stundas