Veselam
Dzīvesveids

Tu neesi viens! 30. jūnijā Vērmanes dārzā aktīva diena personām ar īpašām vajadzībām0

Foto: pexels.com

2019. gada 30. jūnijā Rīgā, Vērmanes dārzā norisināsies aktīva diena personām ar īpašām vajadzībām un viņu līdzcilvēkiem “Tu neesi viens”, kuras ietvaros visi interesenti ir aicināti bez maksas piedalīties nodarbībās, izmēģināt spēkus sportiskās aktivitātēs, klausīties izglītojošas lekcijas un konsultēties ar biedrībām un atbalsta organizācijām, kā arī saņemt organizatoru sarūpētas dāvanas.

Informatīvā diena notiks plkst. 11.00-15.00, kur klātienē varēs iepazīties ar dažādiem veselības jomas speciālistiem – pulmonologu, ergoterapeitu, mākslas, deju un kustības terapeitiem, psihoterapeitiem, kanisterapeitu un ģenētiķi – un uzklausīt speciālistu ieteikumus veselības veicināšanai un stiprināšanai ikdienā, kā arī rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

Pasākuma ietvaros būs iespēja veikt arī holesterīna un glikozes mērījumus.

Dalībnieki ir aicināti uzlabot savu fizisko un emocionālo pašsajūtu, ievingrinot roku mākslas terapijas nodarbībā pie mākslas terapeites Lauras Danilānes. Interesentiem būs iespēja apmeklēt arī kanisterapiju, ko vadīs kinoloģe Vladislava Akimova sadarbībā ar īpaši apmācītiem suņiem.

Fizioterapeits savukārt palīdzēs apgūt prasmes, kas ļaus cilvēkam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs – kā pareizi kustēties un noslogot katru ķermeņa daļu.

Tāpat uz deju un kustību terapiju aicina sertificēta deju un kustību terapeite Elīna Cauna: “Deju un kustību terapijas pamatprincips ir “ķermenis un psihe ir savstarpēji mijiedarbīgas sistēmas” un praktiski tas nozīmē to, ka tas kā mēs kustamies ietekmē to kā mēs jūtamies un otrādi.

Nevajadzētu baidīties par to vai tad, ja cilvēkam ir invaliditāte, viņš drīkst piedalīties. Bieži vien klienti pirms sesijām satraucas par to, ka nevarēs izdarīt konkrētas kustības vai to darīs, viņuprāt, nepareizi, tādēļ, ka ir pieraduši pie sava ierobežojuma. Taču mana atbilde ir šāda: “ja tev ir ķermenis, tu vari dejot!”

Katra elpa ir kustība, kas ritmizē visu ķermeni, katra pirkstu kustība, maza deja, katrs smaids vai sapīkums – emociju ekspresija kustībā, katrs solis telpā tuvāk otram – daļa no dueta, katra kopīga kustība – sadarbošanās un kopā būšanas prieks.

Un deju un kustību terapeits ir klāt šajā procesā, lai iedrošinātu un atbalstītu izpētīt vēl tik daudz un dažādus veidus kādos kustēties un no tā gūt emocijas, kas ne tikai vitalizē ķermeni, bet arī veicina komunikāciju paralēli attīstot radošumu un asinot prātu.”

Nodarbībās priekšzināšanas nav nepieciešamas, tāpēc tajās aicināts piedalīties ikviens! Paralēli nodarbībām notiks lekcijas, kur pulmonoloģe Ineta Grīsle stāstīs par elpošanu un rūpēm par plaušu veselību, ergoterapeits Filips Bernadskis dalīsies pieredzē par ergoterapijas nozīmi rehabilitācijas procesā, advokāts un biedrības “Saknes” valdes loceklis Juris Beikmanis informēs par pacientu tiesībām un iespējām saņemt atbalstu.

Kinoloģe Līga Olekte stāstīs par kanisterapijas nozīmi veselības uzlabošanā, ģenētiķe Liene Ņikitina – Zaķe informēs par gēnu ietekmi un iespējām ietekmēt gēnus, deju un kustību terapeite Elīna Cauna informēs par deju un kustību terapiju un tās ietekmi uz pašsajūtu, savukārt, psihoterapeite Karīna Strode savā lekcijā aptvers tēmu par diagnozi, kā to pieņemt un kā ar to sadzīvot, psihoterapijas speciāliste Elīna Zelčāne runās par īpašajiem bērniem mūsu ikdienas sabiedrībā.

Pasākuma īpašie viesi – Baltijas čempione ratiņtenisā Natālija Novikova un Latvijas sportiste šaušanā ar pneimatisko ieroci Margita Konopka, kuras dalīsies ar savu dzīves un pieredzes stāstu, par sapņiem, par darbiem, par saņemšanos un stāšanos pretim grūtībām, par to, kā nezaudēt dzīvesprieku un vēlmi pilnvērtīgi dzīvot.

Saistītie raksti

Pasākumā piedalīsies Latvijas Neredzīgo biedrība, Latvijas mākslu terapijas asociāciju apvienība (ietver visu četru mākslu terapijas specializāciju profesionālās organizācijas – Latvijas deju un kustību terapijas asociāciju, Latvijas vizuāli plastiskās mākslas terapijas asociāciju, Latvijas Drāmas terapijas asociāciju un Latvijas Mūzikas terapijas asociāciju), biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem “Saknes”, priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecāku biedrība “Esmu klāt”, laboratorija, kura specializējusies molekulārās ģenētikas testēšanas jomā GenEra, invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons, Latvijas Multiplās Sklerozes Asociācija, Pulmonālās hipertensijas biedrība, Latvijas reto slimību alianse, Latvijas Hemofilijas biedrība, Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv”, krūts vēža pacientu atbalsta biedrība VITA, Rehabilitācijas centrs “POGA” citas.

Nodarbības un lekcijas ir bez maksas! Uz visām lekcijām un nodarbībām vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 26118444. Plašāka informācija: www.veseligsridzinieks.lv.

Lietus gadījumā pasākums notiks Rīgas Latviešu Biedrības namā (Merķeļa ielā 13).

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik gudrs ceļotājs Tu esi?
21 stundas
LE
LETA
Veselam
Ar jauno gadu būtiskas izmaiņas līdzmaksājumos pie ģimenes ārsta un speciālistiem 1
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Vai tavs priekšstats par iepriekšējo dzīvi ir patiess?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
“Skonto” stadiona mīklainais pircējs – Krievijas uzņēmējs no ietekmīgas ģimenes, vēsta raidījums
7 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Latviešu valoda zinātnē nosargāta? 3
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Vīrietis apēd 100 000 eiro vērtu mākslas darbu 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
13 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Bez naivuma
3 dienas