Veselam
Ārstēšana

Uz Latvijas lielāko slimnīcu padomes locekļu amatiem izsludināts konkurss0


Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Veselības ministrija izsludinājusi konkursu uz Latvijas lielāko slimnīcu padomes locekļu amatiem, liecina publikācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēsnesis”.

Līdz 14.oktobrim ministrija aicina interesentus pieteikties darbam trīs slimnīcu padomēs – Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Katrai no slimnīcām tiks atlasīti ne mazāk kā trīs padomes locekļi, no kuriem ne mazāk kā puse būs neatkarīgi padomes locekļi, un katrs pārstāvēs savu kompetences jomu.

Pretendentiem pašiem pieteikumā jānorāda vēlamās kompetences jomas un slimnīca. Atlasei un novērtēšanai ir piesaistīta personāla atlases kompānija SIA “Executive Search Baltics”.

Pretendentiem noteiktas vairākas obligātās minimālās prasības, tostarp arī nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, pieredze biznesa vadīšanā stratēģiskajā līmenī un/vai operatīvajā līmenī ar dalību stratēģisku lēmumu pieņemšanā uzņēmumā, kā arī angļu valodas zināšanas vismaz B2 līmenī.

Vienlaikus izvirzītas arī obligātās minimālās prasības, ņemot vērā gaidāmās atbildības jomas.

Tā, piemēram, padomes loceklim ar pārmaiņu vadības kompetences jomu papildus ir jābūt vismaz triju gadu pieredzei vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vēlams, biržā kotētā vai starptautiskā uzņēmumā. Vai arī jābūt vismaz triju gadu pieredzei vadošā amatā institūcijā, kas atbildīga par politikas veidošanu.

Padomes loceklim ar finanšu kompetences jomu ir jābūt vismaz triju gadu pieredzei vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vēlams, biržā kotētā vai starptautiskā uzņēmumā. Tāpat tiek sagaidīta vismaz piecu gadu profesionālā pieredze un augsta kompetence finanšu un vadības grāmatvedībā, risku vadībā, uzņēmējdarbības plānošanā un/vai auditā.

Savukārt padomes loceklim ar veselības aprūpes kompetences jomu ir jāatbilst vismaz vienam no trim papildu kritērijiem. Proti, tiek sagaidīta vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vēlams, biržā kotētā vai starptautiskā uzņēmumā. Vai arī vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā institūcijā, kas atbildīga par politikas veidošanu, vai arī vismaz desmit gadu starptautiski atzīta pētniecības vai konsultāciju pieredze ar uzņēmuma darbību saistītā jomā vadošā akadēmiskā personāla amatā (asociētais profesors, profesors, vadošais pētnieks).

Bez minētajām noteiktas arī citas prasības.

Lai pieteiktos konkursā, kandidātiem jāiesniedz CV un motivēts pieteikums, kā arī izglītību apliecinoši un citi prasītie dokumenti.

Kandidātiem, kas tiks virzīti uz konkursa noslēguma kārtu, būs jāsagatavo arī prezentācija ar savu redzējumu par vienas slimnīcas galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai. Redzējums būs jāprezentē Nominācijas komisijai.

Saistītie raksti

Kā vēstīts, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš informējusi, ka Latvijas lielajām slimnīcām līdz rudenim plānots izvēlēties padomes, tostarp ir noslēdzies konkurss, kurā izvēlēta personāla atlases kompānija, kas palīdzēs lielajām slimnīcām izvēlēties trīs līdz piecu cilvēku padomes.

Ministre arī uzsvērusi, ka slimnīcu padomes nebūs izklaides vietas politiķiem. “Tik tālu, cik tā būs mana teikšana un mana atbildība, es varu dot savu godavārdu, ka šīs padomes nebūs politiķu izklaides vietas, bet tajās strādās profesionāli atlasīti cilvēki ar saprašanu gan ārstniecībā, gan uzņēmumu vadībā,” iepriekš intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” pauda ministre.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas