Veselam
Ārstēšana

VADC izsaka pateicību – nedēļas laikā gandrīz piepildīts asins krājums0

Foto – Shutterstock

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) izsaka pateicību donoriem par lielo atsaucību un vēlmi palīdzēt, ziedojot asinis nelaimē nonākušajiem. Kopš pagājušās nedēļas, kad medijos un sociālajos tīklos parādījās vairāki aicinājumi ziedot asinis nelaimē nonākušajiem policistiem un autoavārijā cietušajai sievietei, kā arī citiem grūtībās nonākušajiem, Valsts asinsdonoru centrā ievērojami palielinājies donoru skaits.

“Esam aizkustināti un lepni par līdzcilvēku atsaucību. Šāda veida gadījumi liecina, ka tieši krīzes situācijās mēs spējam būt vienoti un palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Neraugoties uz regulārajām donoru piesaistīšanas akcijām un informatīvajām kampaņām, kopš vasaras sākuma VADC vēl nebija izdevies piepildīt asins krājumu, taču nedēļas laikā, pateicoties cilvēku pašaizliedzībai un atsaucībai, Valsts asinsdonoru centrā pilnībā piepildīts O rēzus pozitīvais un negatīvais asins krājums,” skaidro Valsts asinsdonoru centra preses sekretārs Jānis Vecvagars.

Nepilnas nedēļas laikā Latvijā asinis ziedojuši vairāk nekā 1700 donori. Pērn šajā pašā laika periodā asinis ziedoja 1268 donori, taču nedēļu pirms medijos parādījās ziņas ar aicinājumu ziedot – 1236 donori. Nedēļas laikā donoru aktivitāte palielinājusies par aptuveni 12% no vidējiem rādītājiem.

Asins pārliešana nepieciešama katru dienu onkoloģijas slimniekiem, plānveida operācijās, pacientiem ar smagiem apdegumiem, kā arī nelaimes gadījumos cietušajiem. Šādas situācijas notiek ikdienas. Lai asins krājums būtu stabils, nepieciešams regulārs donoru atbalsts, tāpēc aicinām donorus asinis ziedot regulāri.

Pateicību par iesaisti donoru kustības veicināšanā vēlamies teikt arī Latvijas Radio. Kopš 20. augusta LR ēterā dzirdami četri sociālie paziņojumi, kuru pamatā ir reāli stāsti, kas aicina apzināties, ka visai Latvijai ir viena asinsrite un VADC krājuma veidošana ir sabiedrības kopīgs uzdevums.

VADC atgādina, ka divpadsmit mēnešu periodā sievietes asinis drīkst ziedot četras, bet vīrieši sešas reizes. Asinis drīkst ziedot jebkura vesela persona vecuma posmā no 18 līdz 65 gadu vecumam, kas sver vairāk nekā 50 kilogramus. Dodoties ziedot, donoram līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – Pase vai ID.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Infektoloģe: pret gripu jāvakcinējas jau tagad
12 stundas
LE
LETA
Veselam
Klementjevs: Negarantējot solīto algas pielikumu mediķiem, viņi sakrāmēs mantas un aizbrauks
12 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Lai nav no viena grāvja otrā! Pareizs uzturs pēc žultsakmeņu operācijas
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
5 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
3 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
8 stundas