Veselam
Bērni

Vai atļaut bērnam lasīt, ja ir augsta temperatūra? 16

Foto – Shutterstock

Lasītājs jautā: “Vai taisnība, ka tad, ja bērnam ir paaugstināta temperatūra (38 grādi), nav ieteicams lasīt, jo sasprindzinājums var kaitēt redzei? Vai drīkst lietot planšeti vai skatīties televizoru, ja ir šāda temperatūra?”

Pēc pediatres Gunas Deksnes domām, viss atkarīgs no tā, kāda ir saslimšana, vai problēma ir tikai temperatūra vai ir kaut kas nopietnāks. Svarīgs arī bērna vecums.

“Būtībā viss ir atkarīgs no bērna pašsajūtas. Protams, sasprindzinājums redzei var būt lielāks, taču tas redzi nebojā, ja vien ir piemērots apgaismojums. Ja bērns lasa vai pavada pie televizora aptuveni 20 minūtes, tas nav nekas slikts.”

Zinot, ka ikdienā bērni mēdz ilgi sēdēt ar planšeti rokās un arī televizoru skatās stundām, vecākiem jāapzinās, ka saspringums var radīt lielākas galvassāpes. Ja ir paaugstināta temperatūra, pašiem mazākajiem vispār nebūtu ieteicams spēlēt datorspēles vai skatīties televizoru. “Bērns pats uzreiz jutīs diskomfortu un nemaz nevēlēsies to darīt, jo šādas temperatūras gadījumā ir arī izteikta miegainība.”

 

 

LA.lv