Veselam
Uzturs

Vai bezalkoholiskais alus tiešām ir drošs grūtniecēm? Atbild Alise Kindzule0

Foto: Pixabay

Veselam.lv lasītāja jautā: “Vai bezalkoholiskajā alū ir kaut kas vērtīgs vai tas ir tikai baudas dzēriens? Vai to drīkst lietot grūtniecības laikā? Ja uz etiķetes ir norāde, ka ir 0,0% (jo dažiem ir 0,5%), vai var paļauties, ka tajā tiešām nav nemaz alkohola?”

Liena

Atbild uztura speciāliste Alise Kindzule: “Sveika, Liena! Jāsāk ar to, ka šobrīd nav pieejami tādi droši zinātniskie pētīkumi saistībā ar bezalkoholisko dzērienu lietošanas drošumu grūtniecības laikā. Jo šie dzērieni teorētiski var saturēt augstāku etanola līmeni, kā tas ir norādīts uz produkta.

Piemēram, kādā pētījumā, kur tika analizēti 45 bezalkoholiskie dzērieni, atklājās, ka 13 dzērieni saturēji lielāku etanola daudzumu kā norādīts uz produkta. No tiem 6 dzērieni, kas pozicionēti kā bezalkoholiskie, saturēja alkohola koncentrāciju virs 1 %.

Ja rodas specifiska vēlme pēc alus, iesaku vērsties pie speciālista, lai rastu labas alternatīvas konkrētās vēlmes mazināšanai. Iespējams, tie varētu būt produkti, kas ir vērtīgi B grupas vitamīnu avoti.”

 

Lasiet vairāk par uztura speciālisti Alisi Kindzuli.

Šobrīd iznākusi viņas grāmata “Ar uzturu uz tu” – lūk, var lasīt tās fragmentu.

Saistītie raksti
LA.lv