Veselam
Uzturs

Vai ieteicamas atslodzes dienas?0

Foto – Shutterstock

Lasītāja jautā: “Esmu dzirdējusi, ka ik pa laikam esot vajadzīgas atslodzes dienas. Vieni izmanto tā dēvēto mēness dienu kalendāru, kur ieteiktas atslodzei labākās dienas, bet citi izvēlas vienu noteiktu nedēļas dienu. Ko drīkstētu ēst atslodzes laikā? Vai atslodze dienas garumā piemērota arī tad, ja ir nelielas problēmas ar kuņģi? Man savulaik bija čūla, kas tika izārstēta.”

“Atslodzes dienas nav vajadzīgas, bet tās var ievērot, ja cilvēks pēc tam jūtas labāk,” uzskata uztura speciāliste Eva Kataja.

Svarīgi, kāds ir atslodzes ieturēšanas nolūks. Ja vienkārši vēlas sajusties vieglāk pēc kādām brīvdienu pārmērībām, tad lai notiek. Taču uztura speciāliste neiesaka speciāli sarīkot atslodzes dienu notievēšanas vai kādas attīrīšanās nolūkos.

Nav pierādījumu, ka atslodzes dienas būtu labāk veikt kādā konkrētā dienā. Taču, ja ir doma, ka, ievērojot atslodzi pēc mēness kalendāra, pašsajūta uzlabojas, to var darīt.

Saistītie raksti

“Atslodzes dienas nav ieteicamas, ja jūtat, ka rodas sāpes vai diskomforts, īpaši, ja bijušas kuņģa problēmas. Šādā situācijā atslodze var radīt vairāk slikta nekā laba,” brīdina speciāliste.

Nav nekāda īpaša ēdiena, kas vairāk piemērots atslodzes dienām. Var visu dienu dzert kādu skābpiena produktu, vasarā der ogas, ziemā var pagatavot buljona zupu. Ja ir vēlme izmēģināt visu dienu dzert tikai tēju, to var darīt, bet ne ilgāk kā vienu dienu. Un noteikti vērot pašsajūtu!

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Tests: Vai tava kaislība ir azarts?
18 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Laterālā domāšana: atrast nestandarta risinājumu 1
19 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Sirdi plosoši kadri! Kā māsa atbalsta 4 gadus veco brālīti, kuram ir vēzis
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Dzērāji stutē budžetu. Strenči uzstutē dzērājus… 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Izplatīts dzeltenais brīdinājums par stipru lietu
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Šonedēļ Rīgā atklās viesnīcu “Hilton”
2 stundas
PL
Pēteris Leiškalns*
Ekonomika
Pēteris Leiškalns: Šādā veidā svaidīties ar naudu nedrīkst! Tas ir amorāli!
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Sieviete gribēja pasūtīt sava vīra slepkavību par 2000 eiro…
5 minūtes