Veselam
Ārstēšana

Vai iznīcināt helikobaktērijas?0

Shutterstock ilustrācija

Man atklāja helikobaktērijas, taču ārsts neteica, ka tās vajag likvidēt. Vai tiešām šādā gadījumā nav nepieciešama ārstēšana? DAUMANTS LIEPĀJĀ

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas vadītājs, profesors Aleksejs Derovs atzīst – ne vienmēr, atklājot helikobaktērijas, jālieto zāles. Tas jādara, ja ir akūta kuņģa vai divpadsmitpirkstu zarnas čūla, izteikts atrofisks gastrīts, kuņģa pirmsvēža stāvoklis, kuņģa vēzis vai MALT (ar gļotādām saistītie limfoīdie audi) limfoma. Pirms sāk iznīdēt helikobaktērijas, jābūt skaidram mērķim, ko ar to gribam panākt.

Daudziem antibiotikas, ko lieto to iznīcināšanai, ir nepanesība, tāpēc reizēm zāļu izraisītās blaknes ir lielākas par iespējamo helikobaktēriju nodarīto ļaunumu. Šīs zāles ietekmē ne tikai nevēlamos mikrobus, bet arī pārējo mikrofloru. Reizēm ilgstoši mēdz saglabāties disbakterioze, kas izpaužas ar vēdera pūšanos, caureju, nepatīkamu garšu mutē, sliktu dūšu un smaguma sajūtu vēderā. Nereti šos traucējumus ir grūti novērst. Lai tos iespēju robežās nepieļautu, paralēli antibiotikām ieteicams lietot probiotikas.

Saistītie raksti
LA.lv