Veselam
Ārstēšana

Vai kāju vannas palīdz pret sāpošām vēnām?0

Foto no Pixabay.com

“Man ir 76 gadi. Kaimiņi ieteica vannot kājas sālsūdenī – 15 litriem istabas temperatūras ūdens piebērt sauju sāls un piepilināt 10 pilienus joda. Tas labi palīdzot pret sāpošām vēnām. Cik ilgi kājas jātur ūdeni?” PĒTERIS AKNĪSTES NOVADĀ

Šāda kāju vannošana ir plaši izplatīts tautas medicīnas paņēmiens, taču asinsvadu ķirurgs Ilmārs Pastars apšauba tās iedarbību vēnu ārstēšanā, izņemot psiholoģisko palīdzību. Ārsts nenoliedz, ka vēss vai istabas temperatūras sālsūdens rada viegluma sajūtu, atmiekšķē sabiezējušo ādu. Pēc procedūras atmirušās raga šūnas ir vieglāk noņemt ar speciālu vīli vai pumeku. Tomēr kājas nevajadzētu mērcēt ilgāk par 5–10 minūtēm, jo āda sakrokojas un var savairoties mikrobi. Citkārt sāls – īpaši, ja izmanto speciālu vannas sāli ar dažādām ēterisko eļļu piedevām, – un arī jods var radīt alerģisku reakciju.

Ja vēlaties izmantot ūdens procedūras kāju vēnu veselības stiprināšanai, ieteicams peldēties vai vismaz pabradāt apmēram viena metra dziļumā. Ūdens rada pietiekami lielu spiedienu uz kāju vēnu sieniņām gluži tāpat kā speciālās kompresijas zeķes. Turklāt šīs kustības ir asinsritei piemērota fiziskā slodze ar tai nepieciešamo ūdens spiediena pretestību.

 

Saistītie raksti
LA.lv