Veselam
Bērni

Vai latvieši ir gatavi skolās stāstīt par seksuālajām minoritātēm?1

Foto-AP

Vismaz 50% Latvijas iedzīvotāju domā, ka skolā nodarbībās vai mācību materiālos būtu jāiekļauj informācija par seksuālajām minoritātēm, bet aptuveni 40% tam pilnībā iebilst, liecina Eirobarometra pētījums.

55% iedzīvotāju domā, ka mācību materiālos vajadzētu iekļaut informāciju par seksuālās orientācijas dažādību – homoseksuālu un biseksuālu seksuālo orientāciju. Tikmēr 39% tam nepiekrīt. Vēl 6% iedzīvotāju nespēja atbildēt uz šo jautājumu.

50% aptaujātu domā, ka šiem mācību materiāliem būtu jāsatur arī informācija par transpersonām,

44% tam pilnībā nepiekrīt, bet % nevarēja atbildēt.

Vienlaikus 51% sniedza pozitīvu atbildi attiecībā uz interseksuālismu, kamēr 41% nevēlētos šādas informācijas iekļaušanu skolas nodarbībās vai mācību materiālos. Vēl 8% nezināja, ko atbildēt.

Foto- Timurs Subhankulovs/ Latvijas Avīze

Salīdzinoši vidēji Eiropas Savienībā (ES) 71% cilvēku uzskata, ka skolu mācību materiālos ir jāiekļauj informācija par netradicionālu seksuālo orientāciju. Vispozitīvākā attieksme pret to ir Zviedrijā – 93%, Nīderlandē – 91%, Somijā – 86%, bet noraidošākā Čehijā, kur to atbalsta vien 48% iedzīvotāju, Rumānijā – 47%, Ungārijā – 45%, Slovākijā – 44% – un Bulgārijā – 38%.

Vaicāti, kā justos, ja viņu bērns būtu romantiskās attiecībās ar sava dzimuma pārstāvi, 65% aptaujāto Latvijā norādīja, ka tas viņiem liktu justies nekomfortabli. 7% norādījuši, ka justos mēreni komfortabli, bet 18% tas pilnībā neuztrauktu. Vidēji ES 27% iedzīvotāju šāds fakts liktu justies neērti, bet 55% neuztrauktu.

LA.LV Aptauja

Vai uzskati, ka skolās būtu jāizglīto par seksuālajām minoritātēm?

  • Jā, bērns pieņem to, ko izprot. Internetā tāpat visu var redzēt, tad labāk, ka skolā par to atklāti runā
  • Nē, neuzskatu, ka bērniem ir nepieciešams skolā runāt par šādām tēmām
  • Nezinu, ko par šo tēmu domāju

Savukārt 68% iedzīvotāju Latvijā liktu justies nekomfortabli fakts, ka bērns būtu romantiskās attiecībās ar transpersonu un tikai 12% to spētu pilnībā akceptēt. ES vidēji tas būtu pilnībā pieņemami 43% iedzīvotāju, bet 34% to neatbalstītu.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir viena no noraidošākajām ES. Lūgti novērtēt, vai attiecības starp viena dzimuma cilvēkiem ir uzskatāmas par normālām, tikai 25% aptaujāto piekrituši šādam viedoklim, 68% aptaujāto viendzimuma attiecības neesot akceptējamas, bet 7% nav bijis viedokļa.

Kopumā 30% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valstī ir plaši izplatīta geju, lesbiešu un biseksuālu personu diskriminācija, bet 43% uzskata, ka tā ir reti sastopama. 20% uzskata, ka Latvijā ir sastopama plaša transpersonu diskriminācija, bet 17% tā domā par interseksuālām personām.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Neļaut emocijām kontrolēt šķīvja saturu
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Piecas biežāk pieļautās kļūdas lūpu kopšanai rudenī
11 stundas
RO
Regīna Olševska
Veselam
Bērnam paaugstināta temperatūra. Pazemināt vai tomēr ne?
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Ekonomika
Minimālās pensijas nepieaugs tik strauji, kā cerēts 1
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Sals līdz -7 grādiem: laika prognoze piektdienai
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Šokējošs skats Rīgas ielās: policija izplata lūgumu sabiedrībai 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zolitūdē piemin lielveikala sabrukšanas sesto gadadienu
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Garkalnes novadā šovakar nāvējoši sabraukta gājēja
44 minūtes