Veselam
Ārstēšana

Vai māsas un ārstu palīgus spēj aizvietot tehnoloģijas? Diskutē medicīnas studenti un docētāji0

Publicitātes foto.

No 13. līdz 17. maijam RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā norisinās starptautisks pasākums “Starptautiskā nedēļa 2019”. Nedēļas garumā dažādās aktivitātēs piedalās veselības aprūpes studenti un viņu docētāji no deviņām pasaules valstīm – Latvijas, Francijas, Lietuvas, Spānijas, Grieķijas, Polijas, Portugāles, Beļģijas un Igaunijas, portālam “La.lv” sacīja RSU “Sarkanā Krusta medicīnas koledžas” Sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Vaivode.

Šogad Starptautiskās nedēļas tēma ir “cilvēks vai mašīna”, lai runātu un dalītos pieredzē par to, vai cilvēkus, tajā skaitā tādu profesiju pārstāvjus kā māsas, ārsta palīgus un citus, spēj aizvietot tehnoloģijas.

Lai katrs nedēļas noslēgumā atbildētu uz jautājumu, vai manas prasmes, kas iegūtas izglītības iestādē un praksē, būs noderīgas nākotnē, un kādas būs darba iespējas topošajiem studentiem ne tikai Latvijā, bet arī citās pasaules valstīs.

Publicitātes foto.

Vakar, 14.maijā, Starptautiskās nedēļas atklāšanas ceremonijā valstu pārstāvji iepazīstināja ar savu izglītības iestādi un dalījās pieredzē par studiju procesa organizēšanu, jaunajām inovācijām, kas “ienākušas, studiju procesā. Viesiem bija iespēja doties ekskursijā pa vēsturiskajām Koledžas telpām, kas šobrīd ir pielāgotas studiju procesam.

14. maijā no plkst. 10.00 notika vieslekciju diena, kurā savas inovatīvās idejas prezentēja “Blue Bridge Tehnologies”, “WIDE”, “Mācību centrs” uzņēmumu pārstāvji, kā arī ar lekcijām par cilvēka nozīmi veselības nozarē uzstājas Latvijas Universitātes vadošā pētniece Marija Semjonova un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvis, docētājs, ārsta palīgs Rafaels Ciekurs.

Savukārt šodien, 15. maijā, Koledžas Lielajā zālē notika Biznesa simulāciju spēle, kurā piedalījās arī citu Latvijas koledžu studenti un mācībspēki. Spēle, kurā dalībnieki mācīsies komunicēt savā starpā un gūs padomus, kā izprast vienam otru.

Saistītie raksti

Ceturtdien, 16. maijā, plkst. 10.00 notiks 7. Starptautiskā F. Naitingeilai veltītā studentu zinātniski pētnieciskā konference “Pētniecība studiju procesā 2019”. Konferencē ar referātiem uzstāsies medicīnas studenti, topošie ārsti un veselības aprūpes jomas speciālisti, norādīja Vaivode.

Piektdien, 17. maijā Starptautiskās nedēļas noslēgums, kur kopā ar viesiem tiks izvērtēts paveiktais šajā nedēļā un notiks sarunas par turpmāko sadarbību.

LA.lv