Veselam
Uzturs

Meita ievēro olbaltumvielu diētu, es uztraucos… 16

Foto – Shutterstock

Lasītāja jautā: “Meita sākusi ievērot olbaltumvielu diētu. Īsā laikā varot atbrīvoties no vairākiem kilogramiem. Sakiet, vai tas nav ļoti kaitīgi organismam? Cilvēkam taču vajag arī taukus un ogļhidrātus.”

 

“Neviena diēta, kas koncentrējas uz kaut ko vienu un izslēdz pārējās produktu grupas, nav ieteicama,” atbild uztura speciāliste Eva Kataja. “Tas, ka strauji zūd kilogrami, rāda, ka diēta nav veselīga. Cilvēki domā, ka straujš svara zudums ir kaut kas labs, bet tas nav dabisks. Vesels organisms nekad neatdos svaru tāpat vien, ja vien netiks piespiests. Turklāt vispirms zudīs muskuļi, ūdens un tikai pēc tam tauki. Tādējādi būs samazināta muskuļu masa un lēnāka vielmaiņa, bet pēc tam svars atgriezīsies, un nākamreiz to zaudēt būs vēl grūtāk.

Olbaltumvielu var būt arī par daudz. Pārmērīga to uzņemšana ietekmē izvadorgānus – nieres, aknas. Organismam vajadzīgi dažādu grupu produkti, nepārspīlējot ar kādu no tām. Ja koncentrējas uz vienu grupu, šajā gadījumā – olbaltumvielām, tiek izjaukts līdzsvars.”

 

 

LA.lv