Veselam
Ārstēšana

Vai sejas āda jātīra? Vai tā noteikti jāveic pie kosmetologa0

Foto: Shutterstock

Lasītāja jautā: “Bieži esmu lasījusi, ka iesaka sejas tīrīšanu pie kosmetologa. Vai tiešām visiem tas jādara? No kāda vecuma līdz kādam (vai tikai jaunībā) un cik bieži? Esmu dzirdējusi, bieži tīrot seju, kļūst lielākas poras.”

“Katram cilvēkam atbilstīgi ādas tipam ir jātīra sejas āda. Tas būtu jāsāk jau pubertātes vecumā, kas katram gan ir individuāls, vidēji no 7 līdz 14 gadiem,” skaidro dermatoveneroloģe Evita Jakušonoka.

No tā, ka bieži tīra sejas ādu, lielākas poras tomēr nekļūst. Kombinētai vai taukainai sejas ādai raksturīgas paplašinātas poras, bet arī šāda āda ir pareizi jātīra.

Izšķir četrus sejas ādas tipus: normāla, sausa, taukaina un kombinēta āda. Jāņem vērā, ka ādas tips mēdz mainīties, piemēram, līdz ar vecumu. Ādas stāvoklis var mainīties arī sezonāli – vasarā saules iedarbības rezultātā āda var kļūt taukaināka vai taukainākas kļūt atsevišķas sejas ādas zonas. Tas var notikt, arī bieži ceļojot, pakļaujot ādu ekstremālām ārējās vides izmaiņām.

Sejas ādu ietekmē arī uzņemtais uzturs un dzīvesveids.
Saistītie raksti

Ja rūpīgi piedomā, ko un kad ēd, kā arī regulāri nodarbojas ar sportu, ādas problēmām ilgtermiņā vajadzētu būtiski samazināties.

Atkarībā no ādas tipa sejas āda būtu jātīra no rīta un vakarā, sākot no pusaudžu gadiem, kad āda sāk pastiprināti taukoties. Turklāt to būtu ieteicams darīt visu mūžu.

 

LA.lv