Veselam
Dzīvesveids

Vai tiešām sirmu matu izraušana veicina to augšanu? Uzzini!0

Foto: Pixabay.com

Ja pavēro pazīstamu politiķu fotogrāfijas pirms un pēc stāšanās amatā, var pamanīt, ka daudzi no viņiem kļuvuši ievērojami sirmāki. Acīmredzot stress dara savu!

Neatkarīgi no vecuma, sirmo matu īpašnieku skaits arvien pieaug, raksta portāls Positivemed. Un jebkurā vecumā atrast arvien jaunus sirmus matus nav nekāds prieks. Daži nosirmo pakāpeniski un ļauj tam notikt dabiski, kamēr citi karo pret šo novecošanas pazīmi visos iespējamos veidos.

Daudzas vecmāmiņas teikušas: nerauj ārā pirmos sirmos matus, tad tie augs vēl straujāk. Noskaidrojam: mīts vai patiesība?

Mediķi atklāj: ja pamanīji uzreiz vairākus sirmos matus vai pat šķipsnu, visticamāk, vainojams stress. Vai nu pārmērīga slodze un prasības darbā vai privātas raizes – nevajadzētu būt pārsteigumam, ka sirmo cilvēku skaits pieaug.

Par spīti tam, ka savulaik eksperti neatlaidīgi noliedza saistību starp sirmumu un stresu, jaunāki pētījumi liecina par pretējo – jā, pārmērīgs stress patiešām veicina nosirmošanas sākšanos.

Toties ar prieku varam atzīt, ka mīts izrādījusies pārliecība par pirmo sirmo matu izraušanu un to skaita palielināšanos.

No otras puses, raustīt matus tomēr nav ieteicams, jo tādējādi var tikt bojāti matu folikuli, kas savukārt novājina matus un vīriešiem var veicināt arī plikpaurību. Tas pats attiecas uz uzacu izraustīšanu.

Tātad, ja tu vienkārši nespēj samierināties ar matu sudrabaino nokrāsu, ir divi varianti, ja izšķiries par labu krāsošanai.

Saistītie raksti

Var lietot krāsu, lai atjaunotu savu dabīgo matu toni, vai arī vērsties pie profesionāļiem, lai atbrīvotos no sirmuma uz visiem laikiem. Tikai jāatceras: kad izraudzīsies krāsu, tā būs jāatjauno aptuveni reizi divos mēnešos.

Tāpat vēlams iegādāties matu spīdumu atjaunojošu šampūnu. Sirmi mati bieži izskatās nespodri, tāpēc šampūns palīdzēs tiem atgūt mirdzumu un veselīgu izskatu.

LA.lv