Veselam
Uzturs

Vairāk nekā 100 kafejnīcās Latvijā bez maksas pieejams Ū vitamīns. Kas tas ir?0

Foto: pexels.com

Jau vairāk nekā simts kafejnīcās, restorānos un citās publiskās vietās Latvijā tiek piedāvāts bezmaksas Ū vitamīns. Ar Ū vitamīnu tiek apzīmēts “krāna” ūdens.

Par spīti tam, ka pētnieki un veselības uzraugi jau ilgu laiku iedrošina iedzīvotājus dzert “krāna” ūdeni, daudzi joprojām to baidās darīt. Tāpēc zinātniekiem palīdz kafejnīcas, kas dzeramo “krāna” ūdeni piedāvā bez maksas.

“Innocent Cafe” ir vieni no Ū vitamīna kustības aizsācējiem, šajā kafejnīcā krāna ūdenī drīkst bez maksas dzert gan apmeklētāji, gan garāmgājēji.

LA.LV Aptauja

Vai Tu dzer "krāna" ūdeni?

  • Jā, vienmēr
  • Nē, man tomēr bail
  • Tikai dažreiz

Ideja veicināt “krāna” ūdens patēriņu radās 2016. gadā, bet īstos apgriezienus uzņēma vien pērn. “Mēs uzskatām, ka šis krāna ūdens ir labāks, jo tas ir dabisks un tam ir tikai garšu nianses noņemtas nost un dažas lietas pieliktas klāt,” stāsta “Innocent Cafe” mārketinga vadītāja un Ū vitamīna kustības aizsācēja Žanete Eglīte.

Kafejnīcā tiek izmantots ūdens filtrs, kas gan vairāk domāts garšas dažādībai. Ūdenim pievieno arī nedaudz magniju.

Saistītie raksti

Ja šāda iespēja interesē vairāk, tad Ū vitamīna mājaslapā iespējams apskatīt karti, kur bez maksas iespējams iegūt un veldzēties ar mums ikvienam nepieciešamo Ū vitamīnu.

Veselības inspekcijas un Pārtikas un veterinārais dienests regulāri seko ūdens kvalitātei un pārbaužu rezultātus iespējams atrast internetā. Ko par “krāna” ūdens dzeršanu domā uz ielas sastaptie iedzīvotāji, skaties plašāk video sižetā.

LA.lv