Veselam
Dzīvesveids

“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem0

Foto: Ieva Lūka/LETA

Šo sestdien , 20. jūlijā Jūrmalā, Nacionālā rehabilitācijas centra (NRC) “Vaivari” teritorijā jau ceturto gadu norisināsies sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem, pasākumā “Ar sportu uz veselību 2019”.

Pasākums tiek īstenots “Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansēto iniciatīvas projektu konkursa” ietvaros, ko organizē Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrība sadarbībā ar NRC Vaivari.

Šī pasākuma mērķis ir ar sporta spēļu un ikdienas aktivitāšu starpniecību, veicināt cilvēku riteņkrēslos integrāciju sabiedrībā, aktīvi un pilnvērtīgi organizējot savu ikdienas dzīvi. Pasākuma organizātori norāda, cik svarīgi ir mudināt spert pirmo soli no ilgstošas uzturēšanās ierobežotā mājas vidē uz aktīvu dzīvesveidu.

Palīdzēt rast pārliecību par savām spējām un prasmēm, veicināt pieredzes apmaiņu un saņemt speciālistu konsultāciju un ieteikumus. Pasākums vienos gan medicīnas jomu, pretizgulējumu profilakse, zobu higiēna, fizioterapija, ergoterapija, kanisterapija, sociālo jomu – izglītības iespējas Sociālās integrācijas valsts aģentūrā, kā arī labklājības jomu – uzņēmumi, kas nodarbojas ar tehnisko palīglīdzekļu izplatīšanu un remontu. Šogad ar savu stendu viesosies arī rehabilitācijas centrs no Igaunijas.

Visas aktivitātes ir pielāgotas un tajās padomāts par tiem, kas izmanto ratiņkrēslus, kā arī aktivitātēs varēs piedalīties visa ģimene. Šogadpasākumāgaidāmas 26 aktivitātes, kurāsjāparāda ne tikaispēksunveiklība, bet arīprāts un izdoma. Disciplīnasbūspielāgotas, laiikviensriteņkrēslāspētutāsveikt! Tāpēc, ja Tevimācšaubas, vai Tu spēsipiedalītiesdisciplīnās, pasākumaorganizētājiapsola, ka 95% no tām – Tu spēsi, atlikušos 5% spēsi, ja pārspēsisavuiekšējo “nē”!

“Šīs dienas laikā būs iespēja iepazīties ar jauniem domubiedriem, kā arī pasākumā viesosies divi lektori no Zviedrijas, kas 19.augustā sniegs lekcijas par riteņkrēsla vadīšanas prasmēm un ģimenes nozīmi pēc muguras smadzeņu bojājuma. Tās personas, kas netika uz semināriem, varēs aprunāties un paprasīt padomus arī sporta spēļu laikā. Šī ir lieliska iespēja kā dienu pavadīt ar smaidu un būt sociāli atvērtam, aprunāties ar sen neredzētiem cilvēkiem, uzzinot sev jaunu un nepieciešamu informāciju”, skaidro Filips Bernadskis, ergoterapeits, Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrības pārstāvis.

Saistītie raksti

” Šādas aktivitātes ir pievienotā vērtība rehabilitācijas procesam. NRC Vaivari pacienti, kas pēc traumas vai slimības ir nonākuši ratiņkrēslā, jau rehabilitācijas etapā tiek iesaistīti dažādās sporta un brīvā laika aktivitātēs, kas tālāk kādu no pacientiem aizved līdz Paraolimpiskām spēlēm, kādam citam dod pamatu un drosmi interesantai un aktīvai ikdienai” , skaidro Anda Nulle, NRC Vaivari valdes priekšsēdētāja.

Pasākuma raitu norisi nodrošinās NRC “Vaivari” speciālisti- vairāk kā 20 fizioterapeiti, ergoterapeiti un rehabilitācijas asistenti, kāarīmāsupalīgipalīdzēsaraprūpisaistītāssituācijāstiemdalībniekiem, kuriem nepieciešama asistēšana.
Pasākums notiek NRC Vaivari teritorijā, ASARU PROSPEKTĀ 61, JŪRMALĀ, sestdien, 20.jūlijā no 11.00-16.30.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Kendama, velosipēds vai batuts – kas rada biežākās traumas mūsu bērniem?
17 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Latvānis dabas takās un degšķidrums uz oglēm! Kā palīdzēt, ja piknikā gūts apdegums?
18 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Izārstēšu vēzi ar vienu rokas pieskārienu!” Kā atpazīt viltus dziednieku?
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
5 stundas