Veselam
Dzīvesveids

Vecrīgā atvērts jauns daudzfunkcionāls dienas centrs „Svētās Ģimenes Māja”0

Publicitātes foto

Vecrīgā, Klostera ielā 5/7, iepretim Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcai trešdien svinīgi tika atvērts Rīgas pašvaldības finansēts daudzfunkcionāls dienas centrs, kurā sociālo pakalpojumu nodrošinās biedrība “Svētās Ģimenes māja”.

Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Svētās Ģimenes Māja” sniegs rīdziniekiem pakalpojumus, ar kuriem tiks nodrošināts atbalsts un izglītošana ģimenēm ar mērķi – stiprināt ģimeniskās vērtības, veicināt ģimeņu stabilitāti, mazināt ģimeņu šķiršanās risku un bērnu nokļūšanas ārpusģimenes aprūpē.

Dienas centrā notiks konsultācijas, lekcijas un citi pasākumi gan senioriem, gan ģimenēm ar bērniem, saderinātiem, laulātiem pāriem, cilvēkiem ar invaliditāti. Tiks nodrošināta iespēja saņemt profesionālu sociālo darbinieku, pastorālo konsultantu, laulību konsultantu, psihologu un citu speciālistu konsultācijas. Būs iespēja izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku, veidojot sociālos kontaktus, gūstot atbalstu, iesaistoties dažādās individuālās, grupas un kopienas aktivitātēs

Dienas centri ir pakalpojums, kas rada iespēju personai attīstīt sociālās prasmes, izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Dienas centrs palīdz cilvēkiem veidot sociālos kontaktus, gūt atbalstu, mudina iesaistīties dažādās individuālās, grupas un kopienas aktivitātēs. Klienti lielā mērā ir aicināti veidot aktivitāšu saturu paši, viņi piedalās to organizēšanā un apzina citus, kam ir nepieciešams sociāls atbalsts. Iespēja piedalīties dienas centa aktivitātēs ir jebkurai pilngadīgai personai, bet īpaši aicināti ir tuvākajā kopienā dzīvojošie iedzīvotāji (t. sk. personas, kuras sasniegušas pensijas vecumu, personas ar invaliditāti, personas, kuras nav nodarbinātas, kā arī citas pilngadīgas personas). Dienas centrs darbojas pēc brīvā apmeklējuma principa, un nav nepieciešams Rīgas Sociālā dienesta nosūtījums.

Dienas centra pakalpojumā tiek organizētās individuālās un grupu nodarbības (kognitīvo spēju uzturēšanai/attīstīšanai, fizisko aktivitāšu, radošās, interešu u.c. nodarbības speciālistu vadībā), informatīvi-izglītojošie pasākumi (lekcijas, ekskursijas, kultūras pasākumi u.c.). Dienas centra klientiem pieejamas sociālā darbinieka un citu speciālistu (piemēram, psihologa, fizioterapeita u.c.) konsultācijas, kā arī tiek sniegti atbalsta pakalpojumi tuviniekiem (konsultācijas, atbalsta, izglītojošās grupas u.c.). Tāpat vairākos dienas centros tiek attīstīta sadarbība un atbalsta sniegšana kopienas nevalstiskajām organizācijām (iespēju robežās nodrošināta iespēja izmantot dienas centru telpas u.tml.). Sadarbībā ar Rīgas centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkām notiek daudz interesantu tikšanos ar rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem, sabiedrībā zināmiem un iemīļotiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

2016.gadā Rīgā darbojās 14 dienas centri, t.sk. septiņas Rīgas Sociālā dienesta struktūrvienības un septiņas līgumorganizāciju iestādes.

Vairāk informācijas par dienas centru darbu, nodarbību grafiku var iegūt Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv sadaļā Rīgas Sociālais dienests /Dienas centri.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Psiholoģes ieteikumi, kā palīdzēt bērnam uzsākt bērnudārza un skolas gaitas
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
9 ģeniālas idejas, ko pagatavot no arbūza
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Seko šiem ieteikumiem un nekad vairs neuztraucies par matu veselību
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Ekonomika
VIDEO: Alga līdz pat 10 000 eiro mēnesī. Sludinājumos atklāj, cik strauji uzlekušas algas Latvijā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Slimnīca nāk klajā ar izmeklēšanā secināto par smagi piekauto krāslavieti, kurš mira slimnīcā
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tas ir krājies gadus divus un vairāk.” Ozolnieki lūdz novirzīt lidmašīnu ceļus
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš sasniedz pusfinālu
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas anticiklona centrs. Jaunākā laika prognoze svētdienai
9 stundas