Veselam
Dzīvesveids

Vecrīgā atvērts jauns daudzfunkcionāls dienas centrs „Svētās Ģimenes Māja”0

Publicitātes foto

Vecrīgā, Klostera ielā 5/7, iepretim Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcai trešdien svinīgi tika atvērts Rīgas pašvaldības finansēts daudzfunkcionāls dienas centrs, kurā sociālo pakalpojumu nodrošinās biedrība “Svētās Ģimenes māja”.

Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Svētās Ģimenes Māja” sniegs rīdziniekiem pakalpojumus, ar kuriem tiks nodrošināts atbalsts un izglītošana ģimenēm ar mērķi – stiprināt ģimeniskās vērtības, veicināt ģimeņu stabilitāti, mazināt ģimeņu šķiršanās risku un bērnu nokļūšanas ārpusģimenes aprūpē.

Dienas centrā notiks konsultācijas, lekcijas un citi pasākumi gan senioriem, gan ģimenēm ar bērniem, saderinātiem, laulātiem pāriem, cilvēkiem ar invaliditāti. Tiks nodrošināta iespēja saņemt profesionālu sociālo darbinieku, pastorālo konsultantu, laulību konsultantu, psihologu un citu speciālistu konsultācijas. Būs iespēja izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku, veidojot sociālos kontaktus, gūstot atbalstu, iesaistoties dažādās individuālās, grupas un kopienas aktivitātēs

Dienas centri ir pakalpojums, kas rada iespēju personai attīstīt sociālās prasmes, izglītoties un saturīgi pavadīt brīvo laiku. Dienas centrs palīdz cilvēkiem veidot sociālos kontaktus, gūt atbalstu, mudina iesaistīties dažādās individuālās, grupas un kopienas aktivitātēs. Klienti lielā mērā ir aicināti veidot aktivitāšu saturu paši, viņi piedalās to organizēšanā un apzina citus, kam ir nepieciešams sociāls atbalsts. Iespēja piedalīties dienas centa aktivitātēs ir jebkurai pilngadīgai personai, bet īpaši aicināti ir tuvākajā kopienā dzīvojošie iedzīvotāji (t. sk. personas, kuras sasniegušas pensijas vecumu, personas ar invaliditāti, personas, kuras nav nodarbinātas, kā arī citas pilngadīgas personas). Dienas centrs darbojas pēc brīvā apmeklējuma principa, un nav nepieciešams Rīgas Sociālā dienesta nosūtījums.

Dienas centra pakalpojumā tiek organizētās individuālās un grupu nodarbības (kognitīvo spēju uzturēšanai/attīstīšanai, fizisko aktivitāšu, radošās, interešu u.c. nodarbības speciālistu vadībā), informatīvi-izglītojošie pasākumi (lekcijas, ekskursijas, kultūras pasākumi u.c.). Dienas centra klientiem pieejamas sociālā darbinieka un citu speciālistu (piemēram, psihologa, fizioterapeita u.c.) konsultācijas, kā arī tiek sniegti atbalsta pakalpojumi tuviniekiem (konsultācijas, atbalsta, izglītojošās grupas u.c.). Tāpat vairākos dienas centros tiek attīstīta sadarbība un atbalsta sniegšana kopienas nevalstiskajām organizācijām (iespēju robežās nodrošināta iespēja izmantot dienas centru telpas u.tml.). Sadarbībā ar Rīgas centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkām notiek daudz interesantu tikšanos ar rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem, sabiedrībā zināmiem un iemīļotiem cilvēkiem.

Saistītie raksti

2016.gadā Rīgā darbojās 14 dienas centri, t.sk. septiņas Rīgas Sociālā dienesta struktūrvienības un septiņas līgumorganizāciju iestādes.

Vairāk informācijas par dienas centru darbu, nodarbību grafiku var iegūt Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv sadaļā Rīgas Sociālais dienests /Dienas centri.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Plāno uzlabot zāļu fizisko pieejamību pacientiem
11 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kāpēc saldējuma vietā izvēlēties sorbertu?
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JR
Juka Rislaki
Latvijā
Latviešu vīri un kuģi Somijas krastos
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irāna sagrābusi britu tankkuģi
26 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Futbola federācija rasisma lietā tiek sveikā vien ar izbīli
3 stundas