Veselam
Netradicionāli

Vēlies apgūt vairāk par ājurvēdu? Februārī iespēja Latvijas Universitātē0

Foto – Shutterstock.com

No 4. februāra līdz 22. februārim Latvijas Universitātē (LU) notiks uzņemšana LU Starptautiskā Indijas studiju institūta īstenotajā Ājurvēdas profesionālās pilnveides izglītības programmā angļu valodā, kas ir pirmā akreditētā šāda programma Baltijā. Nodarbības sāksies no 2019. gada 25. februāra un ilgs trīs mēnešus.

Profesionālās pilnveides programma „Ājurvēdas izglītības pamati” ir licencēta un akreditēta programma, kuru īsteno LU Starptautiskais Indijas studiju institūts (LU SISI) sadarbībā ar Indijas Ājurvēdas, jogas un natoropātijas ministriju (AYUSH) un vienu no lielākajiem un senākajiem Ājurvēdas izglītības un pētniecības tīkliem Indijā Arya Vaidya Chikitsalayam Clinic & Research Institute (AVP).

Šīs studiju programmas vadītājs ir viens no Latvijas vadošajiem ārstiem endokrinologiem prof. Valdis Pīrāgs un viņa vietniece – internās medicīnas ārste un ājurvēdas speciāliste Dr. Sintija Sauša.

Ājurvēdas kursu lasīs vieslektors no Indijas, AYUSH pārstāvis Latvijā prof. Brahmananda Mahapatra, praktiskās nodarbības vadīs pieredzējuši ājurvēdas terapeiti-masieri. Lekcijas un nodarbības notiks angļu valodā, bet izdales materiāli būs latviešu valodā.

Iepazīšanās nodarbības pie prof. Brahmanandas Mahapatras notiks 18., 19., 20., 21.februārī plkst.18.30 Baznīcas ielā 5. Ieeja brīva. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu [email protected]

Prof.Mahapatras piedāvātās lekciju tēmas:
18. februārī. Know yourself
19. februārī. Management of lifestyle disorders
20. februārī. Daily regimen (Dinacharya)
21. februārī. Preventive & curative aspects of health

Programma ir paredzēta visiem interesentiem, jo īpaši ārstiem un citām ārstniecības personām. Pēc kursa eksāmenu sekmīgas nokārtošanas studējošie saņems apliecību par profesionālās pilnveides izglītību. Studiju ilgums – trīs mēneši, sākot no 25. februāra.

Saistītie raksti

Ājurvēda ir vairāk nekā 5000 gadu sena zinātne, kas saglabājusies līdz mūsdienām un turpinājusi pilnveidoties Indijas subkontinentā un pašlaik iegūst atzinību visā pasaulē. Ājurvēdas izglītības pamatkurss 160 stundu apjomā paredz Ājurvēdas vēstures, filozofijas, kā arī fizioloģijas, patoloģijas un farmakoloģijas apgūšanu.

Būtiska nozīme studiju programmā tiks pievērsta Ājurvēdas terapijai, ieskatu gūstot arī praktiskās nodarbībās. Pēc studiju kursa beigām ir iespēja šīs zināšanas papildināt Indijā.

LA.lv