Veselam
Ārstēšana

Kā veikt veselības apdrošināšanas iemaksas0

Foto: pixabay

No 1. septembra iedzīvotāji, kuri nav legālie darba ņēmēji un neatbilst kādai no valsts apdrošinātajām iedzīvotāju grupām, lai saņemtu valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu pilno grozu, varēs veikt brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas.

 

Veselības apdrošināšanas iemaksu apmērs 2018. gadā ir 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas gada apmēra, bet 2019. gadā 154,80 eiro jeb 3% no minimālās mēnešalgas gada apmēra. Iedzīvotāji iemaksas var veikt sev ērtā veidā – par 2018. gadu maksājot šogad, bet par 2019. gadu, piemēram, janvāra sākumā vai arī norēķinoties vienlaikus par abiem gadiem vienā maksājuma reizē – kopā 206,40 eiro.

Veselības apdrošināšanas iemaksas iespējams veikt ar pārskaitījumu internetbankā, klātienē bankā vai pasta nodaļā, kā arī norēķinoties ar bankas maksājumu karti kādā no Nacionālā veselības dienesta (NVD) teritoriālajām nodaļām (Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Daugavpilī, Smiltenē) vai NVD Klientu apkalpošanas centrā (Cēsu ielā 31, k-3, Rīgā, 3. stāvā).

Veicot internetbankā iemaksu par sevi, jānorāda savs personas kods, gads, par kuru tiek veikta apdrošināšanas iemaksa, un kods VAI (saīsinājums no “Valsts apdrošināšanas iemaksa”). Ja iemaksas tiek veiktas par citu cilvēku, jānorāda viņa vārds un uzvārds, personas kods, gads, par kuru tiek veikta iemaksa, un speciālais kods.

Pēc maksājuma Nacionālais veselības dienests lūdz interneta vietnē www.vmnvd.gov.lv, sadaļā Valsts veselības apdrošināšana, aizpildīt kontaktforumu, lai nepieciešamības gadījumā dienesta speciālisti var sazināties ar cilvēku, piemēram, ja būs radušās grūtības maksājuma mērķī norādītās informācijas identificēšanā.

 

Valsts kases konts iemaksām: LV19TREL1060001239600 (reģ. nr. 90000050138, BIC kods TRELLV22).

LA.lv