Veselam
Ārstēšana

Nav vienprātības: Finanšu un Veselības ministrijas aprēķini par veselībai iztērēto budžetu atšķiras 0

Foto : Pixabay.com

Apmulsumu starp Finanšu un Veselības ministrijām radījis 2019.gada budžeta plāna projektā norādītais finansējums veselības nozarei, jo, pēc Finanšu ministrijas (FM) aprēķiniem, veselības aprūpes budžets šogad veido 4% no iekšzemes kopprodukta (IKP), kamēr, pēc Veselības ministrijas (VM) aprēķiniem, tas ir tikai 3,5% no IKP.

Kā liecina Ministru kabineta ārkārtas sēdē atbalstītais FM 2019.gada budžeta plāna projekts, veselības aprūpes budžets šogad sasniedzis 4% IKP, kā arī veido 10,6% no vispārējiem valdības izdevumiem, līdzīgi arī nākamgad veselības budžetam vajadzētu saglabāties 4% apmērā no IKP, tam veidojot 10,9% no vispārējiem valdības izdevumiem.

Kā iepriekš informēja VM, 2016.gadā veselības aprūpes finansējums veidoja 10% no vispārējiem valdības izdevumiem, kā arī 3,10% no IKP, bet pērn šis budžets veidoja 9,85% no vispārējiem valdības izdevumiem un 3,14% no IKP. Vienlaikus Veselības aprūpes finansēšanas likumā pausts, ka veselības aprūpes finansējumam vismaz 4% no IKP būtu jāsasniedz 2020.gadā.

VM pārstāvis Oskars Šneiders aģentūrai LETA norādīja, ka ministrijas rīcībā nav informācijas, kāpēc dokumentā norādīts, ka veselības aprūpes budžets jau šogad sasniedzis 4% no IKP, jo, pēc VM aprēķiniem, tas veido 3,5% no IKP, turklāt arī nākamgad tas saglabāsies apmēram tāds pats, proti, 3,5% no IKP. Ministrija lūgusi FM skaidrot, kā veikti tās aprēķini.

Tikmēr FM Komunikācijas departamenta vadītājs Aleksis Jarockis aģentūrai LETA skaidroja, ka vispārējās valdības izdevumi veselībai ir plašāks jēdziens nekā Veselības ministrijas bāzes izdevumi, proti, FM dokumentā tiek runāts par vispārējās valdības izdevumiem veselībai, nevis VM bāzes izdevumiem, kas veido 3,5% no IKP.

Jarockis norādīja, ka starpību starp vispārējo valdības izdevumu apmēru veselības aprūpei 4% no IKP un VM 2018.gada bāzē paredzēto finansējumu 3,5% no IKP veido FM novērtējums par slimnīcu pašu izdevumiem, pašvaldību izdevumiem veselības funkcijai, citu ministriju izdevumiem, kas pēc izdevumu funkcijas attiecināmi uz izdevumiem veselībai, kā arī Eiropas Savienības fondu projektu izdevumiem veselībai.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka valsts budžeta ieņēmumi 2019.gadā plānoti 9,178 miljardu apmērā, kas ir par 217 miljoniem vairāk nekā 2018.gadā, savukārt valsts budžeta izdevumi plānoti 9,205 miljardu eiro apmērā, kas ir par 96 miljoniem vairāk nekā 2018.gadā.

Budžeta plānā ietverti resursi aizsardzības nozarei 2% apmērā no IKP. Būtisks finansējuma pieaugums ir ieplānots veselības reformai – 154 miljonu eiro apmērā, kopumā nodrošinot finansējumu veselībai vairāk nekā miljarda eiro apmērā.

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
21 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas