Veselam
Bērni

450 latviešu ārstu jautājumi jaunā datorspēlē0

Ekrānšāviņš no www.menessaptieka.lv/

Izmantojot tehnoloģijas kā ietekmīgu instrumentu informācijas nodošanai, radīta viktorīnas tipa datorspēle par veselības jautājumiem „Veselībnieks”. Idejas autori ir veselības uzņēmumu grupa „Repharm”, saturu izstrādājuši ārsti, dizaina un tehnisko risinājumu – speciālistu komanda no Ekonomikas un kultūras augstskolas.

„Veselībnieks” ir personālo un pārnēsājamo datoru interneta pārlūka platformas viktorīnas tipa datorspēle, kas desmit tematiskās sadaļās ietver 450 ārstu sagatavotus jautājumus.

Pirmie datorspēles lietotāji – J.Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora puiši kopā ar atklāšanas pasākuma viesiem – atzina, ka spēlējot uzzinājuši krietni daudz kā tāda par cilvēka ķermeni, ko līdz šim nav zinājuši. Arī par veselīgiem paradumiem, veselīga uztura niansēm, par dažādām slimībām un kā no tām varētu izvairīties. Uzmanību piesaistījuši tieši tie jautājumi un atbildes, kurās samanāma spēles autoru asprātība un aicinājums diskutēt. Datorspēle tagad ir nodota lietotājiem.

Spēle ir pieejama zīmola „Mēness aptieka” mājaslapā. www.menessaptieka.lv

Linda Šauriņa, ģimenes ārste: „Lai mainītu daudzas nevēlamās situācijas, kurās nonāk mūsu pacienti, ikvienam ir jāsāk ar pamatiem – ar interesi par sevi un savu veselību. Lai to vairotu, mums ir jādodas pretī pa taku, uz kuras visbiežāk sastopam jauno – Z paaudzi – interneta paaudzi – tas ir e-vidē.

Ceram, ka spēle palīdzēs bērnos radīt interesi par pamatjautājumiem, kā darbojas organisms, kas nepieciešams, lai tas būtu vesels, kā palīdzēt, kad gadās saslimt.

Saistītie raksti

Medicīna ir bezgala plašs lauks, spēle nav visaptveroša, bet ceram, ka tā raisīs sarunas, aicinās uzdot jautājumus vecākiem un skolotajiem, kopīgi meklēt un atrast pareizās atbildes, raisīs sacensību garu un vēlmi iepazīt arī vēl neapjausto.”

Datorspēles prezentācijā aktīvi līdzdarbojās, Rīgas Stradiņa universitātes studiju programmu Uzturs un Uzturzinātne vadītāja, Latvijas Diētas un uztura speciālistu asociācijas prezidente Lolita Neimane, Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja Sanda Terela, ģimenes ārsts, Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Reinis Siliņš, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes lektore un pētniece Vita Savicka, veselības uzņēmumu grupas „Repharm” ģenerāldirektors Dins Šmits, EKA studiju programmas “Datorspēļu dizains un grafika” direktors Kaspars Šteinbergs, Spēļu asociācijas valdes loceklis Ēriks Līsmanis, kā arī pārstāvji no Valsts izglītības satura centra, medicīnas un izglītības iestādēm.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Veselam
Iedzīvotāji sniedz viedokli, kur meklēt papildu 60 miljonus mediķu algām 1
13 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Vai ar tavu vairogdziedzeri viss kārtībā?
14 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Ieva Cipruse: “Tas ir normāli, ka apgarota mātišķā mīlestība neatnāk uzreiz!”
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Rūjienā Pūci uz tikšanos par reformu sagaida ar lauksaimniecības tehnikas rindām
15 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš secinājis, ka pēdējā laika notikumi liek apšaubīt Rīgas domes rīcībspēju
2 stundas
MM
Mečislavs Maculēvičs
Ekonomika
Mečislavs Maculēvičs: Darba tirgus potenciāls – darbinieki 50+
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO. Policijas reidā atklāj ar cik drausmīgi nodilušām riepām brauc kurzemnieki 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija nav līdz galam apstiprinājusi NATO aizsardzības plānus Baltijas valstīm un Polijai
1 stunda