Veselam
Ārstēšana

VIDEO: 25 gadus veca sieviete pēc plaušu transplantācijas pirmoreiz mūžā sāk elpot bez palīglīdzekļiem0

Ekrānšāviņš no Mail Online video

ASV kāda 25 gadus veca cistiskās fibriozes paciente pirmo reizi mūžā ir sākusi elpot autonomi pēc viņai veiktās abu plaušu transplantācijas, vēsta vietne “dailymail.co.uk”.

Jaunā sieviete Violeta Gomesa iepriekš bija atkarīga no skābekļa balona, jo 24 gadu vecumā gļotu izveidošanās viņas elpošanas orgānos bija samazinājusi plaušu dzīvības tilpumu līdz 20 procentiem.

Kamēr viņas draugi beidza koledžu un izbaudīja dzīvi, Violetai bija tik slikti, ka viņa nevarēja paiet pa mājokli, ik pa brīdim neatpūšoties.

Iepriekš šajā gadā vairāku infekciju dēļ sieviete tika praktiski piekalta slimnīcas gultai un pievienota skābekļa balonam, kas palīdzēja viņai elpot.

Aprīlī Violeta tika iekļauta orgānu transplantācijas gaidīšanas sarakstā, un bija paredzams, ka paies trīs līdz seši mēneši līdz tiks saņemtas jaunas plaušas.

Taču jau pēc sešām dienām sieviete telefoniski tika informēta, ka ir pieejami orgāni pārstādīšanai. Violetu aizveda uz slimnīcu, kur viņai 12.aprīlī veica operāciju.

Video, kas nofilmēts Stenfordas Medicīnas centrā Paloalto, Kalifornijas štatā, redzams, kā Violeta sper pirmos soļus tikai divas dienas pēc operācijas.

 

Sieviete, kas pirms transplantācijas nevarēja strādāt, tagad plāno doties mācīties, lai kļūtu par modes dizaineri.

“Tas ir atbrīvojoši. Es jūtos brīva. Agrāk es nespēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Es nonācu slimnīcā katru otro nedēļu, tad devos mājās un tad atpakaļ uz slimnīcu, jo ļoti bieži saķēru infekcijas,” stāsta Violeta.

Viņa pauda, ka pēc operācijas sajutusi, ka elpošana kļuvusi vieglāka un viņai vairs nav jāklepo kā iepriekš.

Cistiskā fibroze ir ģenētiska slimība, kas izraisa pastāvīgas plaušu infekcijas un laika gaitā samazina spēju elpot. Šo kaiti parasti diagnosticē ļoti agrā bērnībā, un slimnieka paredzamais dzīves ilgums ir 37 gadi.

Kaut arī atbilstoši vingrinājumi var palīdzēt pagarināt dzīves ilgumu, transplantācija ir vienīgā efektīvā ārstēšana cilvēkiem, kas cieš no neārstējamās ģenētiskas slimības, kura izraisa gļotu veidošanos elpceļos.

Violetai, kas ir laimīgi precējusies ar 25 gadus veco Eriku Gomesu, cistisko fibriozi atklāja, kad viņai bija tikai 11 mēneši.

“Bez šī tranplanta es kļūtu slimāka un slimāka. Ja es to nedabūtu, nākamajos pāris gados es vairs nebūtu starp dzīvajiem. Mana dzīve tagad būs daudz labāka. Es varēšu iesaistīties aktivitātēs kopā ar draugiem un nepalikt malā,” norāda Violeta.

 

Avots: dailymail.co.uk

LA.lv