Veselam
Dzīvesveids

VIDEO: Astoņi ergoterapeita padomi biroja darbiniekiem katrai darba stundai0

Ekrānšāviņš no Youtube.com

Ikdienā ergoterapeite Baiba Gorovenko Cēsu klīnikā strādā ar pacientiem, bet šodien, iesildoties Pasaules Veselības dienai, kas tiks atzīmēta 7.aprīlī, viņa iejutusies biroja darbinieku ikdienā un video klipā sniedz astoņus padomus tiem, kas astoņas stundas dienā strādā pie datora.

Šie vienkārši izpildāmie vingrojumi dažādām ķermeņa daļām – sprandai, galvai, pleciem, mugurai, rokām, pirkstiem, kājām – kurus iespējams veikt turpat, pie sava darba galda, palīdzēs justies možiem visas dienas garumā un izvairīties no muskuļu pārslodzes.

Darba dienās veltot ik stundu dažas minūtes vingrojumiem, ilgtermiņā iespējams izvairīties vai samazināt riskus tādiem veselības traucējumiem, kā muguras sāpes, artroze, vēnu varikoze, nespēks, sāpes un tirpšana plaukstās, redzes problēmas u.c.

Saistītie raksti

Baiba Gorovenko uzsver, ka ergoterapija ir ikdiena ap mums, tas, kā mēs veidojam savu vidi un iesaistāmies savas veselības uzlabošanā. Ergoterapijas mērķis ir veicināt cilvēku veselību un neatkarību neatkarīgi no apstākļiem. Biroja darbā īpaši svarīgi sekot līdzi tam, lai būtu iespējami neitrāla poza pie darba galda, saglabājot mugurkaula fizioloģisko izliekumu: kakls taisns, pleci atbrīvoti, elkoņi brīvi pie ķermeņa un plauktas brīvi novietotas uz galda.

Pasaules Veselības dienas uzsvars jau otro gadu likts uz to, lai laba veselība būtu iespējama ikvienam it visur. Un tāpēc runa nav tikai par medicīnas pakalpojumu sasniedzamību, bet arī sabiedrības veselības pratību – lai mēs zinātu, kur meklēt informāciju, pašizglītotos un arī līdzdarbotos savas veselības uzlabošanā un saglabāšanā.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Cik gudrs ceļotājs Tu esi?
21 stundas
LE
LETA
Veselam
Ar jauno gadu būtiskas izmaiņas līdzmaksājumos pie ģimenes ārsta un speciālistiem 1
1 diena
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Vai tavs priekšstats par iepriekšējo dzīvi ir patiess?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
“Skonto” stadiona mīklainais pircējs – Krievijas uzņēmējs no ietekmīgas ģimenes, vēsta raidījums
7 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Latviešu valoda zinātnē nosargāta? 3
10 stundas
LE
LETA
Kultūra
Vīrietis apēd 100 000 eiro vērtu mākslas darbu 1
9 stundas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
13 stundas
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Bez naivuma
3 dienas