Veselam
Dzīvesveids

VIDEO. Dot brīvības sajūtu kā pārējiem! Motociklisti vizinās neredzīgus cilvēkus0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālens/LETA

Lietuvas motobraucēji kopā ar Latvijas Neredzīgo biedrību rīko īpašu akciju, tās laikā motociklisti vizinās redzes invalīdus, lai ikviens var izjust to prieku un adrenalīnu, kas rodas motobrauciena laikā.

Tā brīvības sajūta ir tāda pati kā pārējiem, – tā savas sajūtas pēc brauciena uz motocikla raksturo Dmitrijs Gavrilovs, kurš kopš bērnības ir neredzīgs.

Juglas Neredzīgo rehabilitācijas centrā Dmitrijs vada ģitāras nodarbības un brīvajā laikā pats sacer dziesmas un arī veic mūzikas ierakstus. Bērnību Dmitrijs pavadīja lauku ciematā netālu no Daugavpils, un joprojām atceras, kā tēvs viņu mazu vizināja ar motociklu. Tāpēc arī šajā reizē, padzirdot par iespēju kopā ar motobraucējiem doties izbraucienā, Dmitrijs pieteicās, daudz nedomājot.

“Neraugoties uz to, ka mums – neredzīgajiem – apkārt nav iespējas skatīties, kas notiek. Tomēr tā brīvības sajūta nezūd, jo, pirmkārt, ir sajūta, ka traucies uz priekšu lielā ātrumā, vējš sejā un brīvības sajūta.”

Līdz ar Dmitriju moto izbraucienā 7. septembrī dosies vēl vismaz 49 redzes invalīdu no Juglas ciemata.

Motobraucēji, kuri ir gatavi sēdināt uz sava motocikla kādu no Juglas ciemata iemītniekiem, joprojām var pieteikties akcijai “Ride2share”.

Arī motobraucējs ar segvārdu Budulajs, kuram ir vairāk nekā 20 gadu stāžs, ceļojot ar motociklu, kopā ar sievu ir pieteikušies labdarības motobraucienam. “Feisbukā ieraudzīju to akciju, burtiski – uzreiz zvanīju. Vienmēr esmu gribējis palīdzēt šādiem ļaudīm, cilvēkiem.”

Saistītie raksti

Budulajs sola, ka ikviens pasažieris brauciena laikā būs drošībā un jutīsies ērti, kā arī brauciena ātrums un maniere tiks piemērota pasažiera vēlmēm. “Motobraucēji ir ļoti atsaucīgi, viņi ir jau 40.”

Latvijas Neredzīgo biedrības projektu vadītāja Madara Kalniņa norāda, ka motobraucēji ir pretimnākoši, taču joprojām to skaits ir nedaudz par mazu. Tāpēc viņi gaida vēl atsaucīgus motociklistus. Madara piebilst, ka Lietuvā šāda akcija notikusi jau divas reizes, un lietuvieši nolēma palīdzēt arī Latvijā sarīkot šādu braucienu.

LA.lv