Veselam
Uzturs

VIDEO. Kā vislabāk uzglabāt rudens avenes ziemai?0

Laikus jāsāk domāt par ziemas krājumiem un šobrīd rudens avenes ir viens no vērtīgākajiem dabas dārgumiem. Kā tās pareizi saglabāt ziemai?

“Rudens avenes līdzīgi kā vasaras avenes var saldēt. Vienīgais, kas jāņem vērā – tās rudens aveņu šķirnes, kas pieejamas pie mums Latvijā, ir ar druknākiem šiem atsevišķajiem kaulenīšiem, nekā vasaras avenes. Ja šīs avenes gribēsim sasaldēt un pēc tam kaut kur sasaldētā veidā pārvietot, avenes ātrāk var sadrupt,” TV 24 raidījumā “Ēdiens kā zāles” skaidro Solvita Kampuse LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente.

Ja avenes plānots sasaldēt mājās un nekur nepārvietot, nevest, tad tā noteikti nebūs problēma, bet rūpnieciski, piemēram, tieši šī iemesla dēļ rudens avenes neizvēlas saldēt.

Saistītie raksti

Jautāta, vai tad labāk vārīt avenes ievārījumā? Kampuse saka, ka pilnīgi noteikti var, bet vislabākais veids, kā izmantot tieši rudens avenes – ēst uzreiz, rotāt tortes, saldos ēdienus.

Kāpēc avenes veselīgas? Lai gan tautas medicīnā augstāk vērtē meža avenes, tikai viena glāze dārza aveņu nodrošina mūs ar C vitamīnu visai dienai. Avenes satur arī daudz minerālvielu, īpaši kāliju, dzelzi, varu. Uzskata, ka avenes uzlabo sirds darbību, bet aveņu sulu iesaka lietot aterosklerozes profilaksei un paaugstināta asinsspiediena mazināšanai.

LA.lv